Čeští biatlonisté málem napodobili své kolegyně, jen o jedno místo jim utekla bronzová medaile

Po nepřesvědčivých výkonech našich biatlonistů v sobotních stíhačkách (z mužů nejlepší Moravec na 17. místě a u žen Puskarčíková dvacátáprvní) se toho mnoho od dnešních štafet v německém Oberhofu neočekávalo. O to byli fanoušci příjemně šokováni dnešními výsledky, Češky vybojovaly třetí příčku, muži dojeli čtvrtí.

Nejlepším letošním výsledkem české mužské štafety bylo sedmé místo z rakouského Hochfilzenu. To že se dnes naši polepšili o tři místa, mělo svůj základ už v prvním úseku, který zajel Ondřej Moravec díky jen jednomu dobíjení a kvalitnímu běhu na čtvrtém místě. „Měli jsme suprově připravené lyže, po taktické stránce jsem to také udělal dobře. Takže super, spokojenost,“ podotkl po závodě Moravec.
Jenže druhý štafetový člen Michal Krčmář se v Oberhofu s formou moc nepotkal a kvůli trestnému kolu předával mladému Jakubu Štvrteckému na šestém místě. Tento dvacetiletý závodník však zajel parádně a předával do posledního úseku Tomáši Krupčíkovi na pátém místě. Husté sněžení i mlha dělaly problémy mnoha závodníkům, avšak Krupčík narozdíl od ostatních mnoho nechyboval, a i proto se posunul na čtvrtou příčku.
Pro Štvrteckého a Krupčíka to byl životní závod, většího úspěchu zatím nedosáhli.


Výsledky štafety biatlonistů v Oberhofu:

1. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Loginov) 1:20:54,3 (0 trest. okruhů + 6 dobíjení), 2. Francie (Guigonnat, Desthieux, Fillon Maillet, M. Fourcade) -1:01,1 (1+8), 3. Rakousko (T. Eberhard, Eder, Landertinger, J. Eberhard) -2:18,6 (1+7), 4. ČR (Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -2:36,0 (1+10), 5. Švédsko -2:42,7 (1+7), 6. Itálie -2:43,1 (0+14).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak