Čeští basketbalisté se pokusí postoupit na MS. Zítra je čeká Rusko

Před českým mužským basketbalovým týmem je velká výzva. Může se poprvé v historii České republiky dostat na světový šampionát. Zaděláno k tomu má díky skvěle zvládnuté první fázi kvalifikace, kterou Češi vyhráli. Do druhé části kvalifikace si navíc berou body za pět vítězství. Nyní jsou tak druzí za Francií. Na MS, které se bude konat příští rok v Číně, postupují nejlepší tři ze skupiny. Kromě zmiňované Francie se ještě střetnou s Bosnou a Ruskem.

A právě ruský výběr bude prvním soupeřem Česka v následné fázi kvalifikace. Český tým proti nim nastoupí zítra od 18. hodin v pardubické hale.

Optimismus se vlevá do žil našim košíkářům nejenom díky získaným bodům, ale také kvůli kvalitním výkonům se světovými týmy na víkendovém turnaji v Hamburku. Italy jsme porazili 87:80 a s Tureckem se naši srdnatě drželi až skoro do konce – 80:89.

S velkou vírou do zítřejšího zápasu, ale i do toho s Bosnou, který se hraje tuto neděli, jdou naši basketbalisté i díky vědomí, že s nimi v jednom týmu nastoupí naše dvě hvězdy – rozehrávač Tomáš Satoranský z Washington Wizards a pivot Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul. Sekundovat by jim měl i robustní pivot Ondřej Balvín z Gran Canarie.
„Rusové budou velmi silní, mají spoustu zkušeností z Euroligy. V Česku se takové sestavy asi dlouho znovu nesetkají. Kvalifikace je navíc výborně rozehraná, takže si my, trenéři i hráči, uvědomujeme, že je to zápas dvacetiletí,“ řekl asistent reprezentačního kouče Petr Czudek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak