Search
Close this search box.

Čeští basketbalisté se pokusí postoupit na MS. Zítra je čeká Rusko

Před českým mužským basketbalovým týmem je velká výzva. Může se poprvé v historii České republiky dostat na světový šampionát. Zaděláno k tomu má díky skvěle zvládnuté první fázi kvalifikace, kterou Češi vyhráli. Do druhé části kvalifikace si navíc berou body za pět vítězství. Nyní jsou tak druzí za Francií. Na MS, které se bude konat příští rok v Číně, postupují nejlepší tři ze skupiny. Kromě zmiňované Francie se ještě střetnou s Bosnou a Ruskem.

A právě ruský výběr bude prvním soupeřem Česka v následné fázi kvalifikace. Český tým proti nim nastoupí zítra od 18. hodin v pardubické hale.

Optimismus se vlevá do žil našim košíkářům nejenom díky získaným bodům, ale také kvůli kvalitním výkonům se světovými týmy na víkendovém turnaji v Hamburku. Italy jsme porazili 87:80 a s Tureckem se naši srdnatě drželi až skoro do konce – 80:89.

S velkou vírou do zítřejšího zápasu, ale i do toho s Bosnou, který se hraje tuto neděli, jdou naši basketbalisté i díky vědomí, že s nimi v jednom týmu nastoupí naše dvě hvězdy – rozehrávač Tomáš Satoranský z Washington Wizards a pivot Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul. Sekundovat by jim měl i robustní pivot Ondřej Balvín z Gran Canarie.
„Rusové budou velmi silní, mají spoustu zkušeností z Euroligy. V Česku se takové sestavy asi dlouho znovu nesetkají. Kvalifikace je navíc výborně rozehraná, takže si my, trenéři i hráči, uvědomujeme, že je to zápas dvacetiletí,“ řekl asistent reprezentačního kouče Petr Czudek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient