Search
Close this search box.

Českým ženám se v Paříži dařilo. Naopak Berdych se loučí

Už 13 výhru v řadě si připsala Petra Kvitová po vítězství nad Španělkou Larou Arruabarrenaovou. Po dvou vítězných turnajích v Madridu a v Praze si ponechala antukovou formu i na French Open.

V prvním setu uštědřila Španělce „kanára“. V druhé sadě už to bylo vyrovnanější, Kvitová sice vzala Arruabarrenaové podání, ale hned vzápětí ho ztratila. Až za stavu 4:4 se české tenistce povedlo soupeřku „brejknout“ a pak už dotáhla zápas do vítězného konce. V dalším kole se střetne s nasazenou pětadvacítkou Anett Kontaveitovou z Estonska.

Do třetího kola postoupila i Barbora Strýcová. Soupeřkou jí byla Ruska Jekatěrina Makarovová. Strýcové se v posledních měsících moc nedařilo, až nyní to prolomila a zrovna na tom jednom z nejdůležitějších turnajů roku. S Ruskou neměla velké problémy, zápas ukončila po dvou setech.

Následující soupeřkou jí bude další česká hráčka Kateřina Siniaková. Ta porazila ve 2. kole Ukrajinku Katerynu Kozlovovou, přemožitelku loňské šampionky Lotyšky Jeleny Ostapenkové.

Tomáš Berdych se naopak s antukovým grandslamem loučí. Jeho zápas 1. kola s Francouzem Jérémym Chardym byl v úterý přerušen po dvou setech kvůli tmě. Včerrejší dohrávka dávala naději, že Berdych by mohl zápas otočit, vždyť srovnal stav na 2:2 na sety, ale v poslední sadě už Francouz dominoval. Pro Berdycha to znamená pátá porážka za sebou…

Kvitová (8-ČR) – Arruabarrenaová (Šp.) 6:0, 6:4, Strýcová (26-ČR) – Makarovová (Rus.) 6:4, 6:2, Siniaková (ČR) – Kozlovová (Ukr.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4

Chardy (Fr.) – Berdych (17-ČR) 7:6 (7:5), 7:6 (10:8), 1:6, 5:7, 6:2

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient