Českým biatlonistům se poslední domácí závod povedl. Moravec s Krčmářem skončili v první desítce

Nové Město na Moravě se dnes rozloučilo se světovým pohárem závody s hromadným startem. Zatímco mezi ženami jsme neměli žádnou zástupkyni (Veronika Vítková má zdravotní problémy a další závodnice se zkrátka kvůli letošním nevalným výsledkům nenominovaly), v mužích mělo Česko dvě želízka.
S Ondřejem Moravcem to po první střelecké položce nevypadalo moc dobře, dvakrát se netrefil a ze střelnice odjížděl předposlední. Pak však už ani jednou nechyboval, navíc se naštěstí vykřesal ze včerejších žaludečních potíží, takže mu to dnes i dobře jelo. A bylo z toho celkové osmé místo. Těsně za sebou dokonce nechal fenoména posledních sedmi let Francouze Martina Fourcada. „Na trati jsem se cítil super. Škoda první dvojky, začít masák dvojkou je prakticky smrtelné. Vykřesal jsem z toho ale osmé místo, což je super. Letos nejlepší výsledek,“ říkal v cíli Moravec. „Dneska musím pochválit servis, protože mi dobře jely lyže. Když jsme do posledního kola vyjížděli s Michalem na 7. a 8. místě, tak jsem si řekl, že i kdybych měl umřít, tak to dám,“ dodal tento 32letý biatlonista.
Za dvěma zmíněnými závodníky skončil další Čech Michal Krčmář. Tomu se naopak podařilo zvládnout první tři střelecké položky bez chyby, v té poslední však udělal jednu chybu, což ho stálo několik míst v pořadí. „Nebyl jsem v optimálním rozpoložení, ale nechtěl bych to svádět na virózu, která byla v týmu. Alespoň, že střelba byla dobrá. Poslední položka mě mrzí, věřil jsem si na ní, ale bohužel. Za desáté místo se ale nakonec stydět nemusím,“ podotkl Krčmář.

Muži – závod s hromadným startem (15 km):
1. J. T. Bö (Nor.) 37:25,2 (0 tr. kol), 2. Fillon Maillet (Fr.) -46,5 (2), 3. Garaničev (Rus.) -54,1 (0), 4. Peiffer (Něm.) -59,3 (1), 5. Bjöntegaard (Nor.) -1:04,9 (2), 6. Doll (Něm.) -1:18,7 (2), 7. Desthieux (Fr.) -1:21,6 (4), 8. Moravec (ČR) -1:23,8 (2), 9. M. Fourcade (Fr.) -1:28,1 (3), 10. Krčmář (ČR) -1:44,2 (1).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 428, 2. Loginov (Rus.) 312, 3. Eder (Rak.) 266, 4. Desthieux 266, 5. M. Fourcade 263, 6. Guigonnat (Fr.) 263, …15. Krčmář 180, 20. Moravec 138.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak