Český volejbal jde do finále. Skončí nadvláda Prostějova?

Do finále české ženské volejbalové extraligy postoupil Prostějov. To není na první pohled žádná překvapivá zpráva, vždyť tento klub se mezi finálovou dvojici dostal pojedenácté za sebou a desetkrát získal titul. Jenže tentokrát nastoupí ve finále proti Olomouci v roli outsidera, což je pro prostějovský klub novinka.

Před sezonou totiž z klubu z finančních důvodů odešlo několik opor a Prostějov nevstupoval do sezony s největšími ambicemi. O titulu se nemluvilo, navíc se hanácký klub ani nepřihlásil do Ligy mistryň. „Chceme dát větší prostor českým hráčkám a hlavně těm z naší líhně. Sportovní cíle budeme určovat až před sezonou podle složení kádru. Nechceme teď vykládat, že budeme hrát o medaili nebo střed tabulky, to je předčasné,“ řekl po loňském ročníku sportovní ředitel VK Prostějov Peter Goga.

A nyní po roce mohou být v klubu spokojení. I s českými hráčkami dokázali postoupit mezi nejlepší extraligovou dvojici, i když semifinále proti ambicióznímu Liberci nebylo jednoduché. Rozhodovalo se až v posledním pátém utkání.

Ve finále se Prostějov střetne s Olomoucí, která v základní části vyhrála všechny zápasy a ztratila jen tři sety! Je tak velkým favoritem.
První zápas se uskuteční 18. dubna na palubovce VK UP Olomouc.

V mužském finále proti sobě nastoupí České Budějovice s Libercem. Jihočeši si v semifinále poradili s Ostravou, Severočeši vyřadili Kladno.
Narozdíl od ženského duelu o titul se v tomto případě očekává vyrovnanější souboj.
První finálový zápas se koná v pátek 19. dubna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.