Search
Close this search box.

Češky utrpěly debakl s Norskem. Teď musí porazit Německo, jinak jedou domů

Po nadějném výkonu proti Rumunsku české házenkářky propadly v souboji s Norskem.

Češky dostaly do skupiny ME těžké soupeřky, což se potvrdilo hned v prvních dvou zápasech, které prohrály. Pořád však mají šanci postoupit do vyřazovacích bojů, musí ale zítra bezpodmínečně porazit Němky.

Rumunsko – Česko 31:28 (17:11)

V loňském roce se na MS povedlo našim házenkářkám rumunský výběr porazit. Teď však od začátku tahaly za kratší konec. Rumunky si během prvního poločasu vypracovaly dokonce osmigólový náskok, ten se sice našim hráčkám povedlo lehce snížit, přesto odcházely do kabin o poločase s rozpaky.
Druhý poločas už byl z naší strany lepší, v jednu chvíli se povedlo Češkám snížit jen na rozdíl dvou branek. Více se jim však nepovedlo.
„Hráčky věřily, že Rumunky můžeme porazit ve chvíli, kdy jsme stahovali náskok. K tomu nám chybělo pár minut a taky dost štěstí. Ale nemyslím si, že bychom si zasloužili vyhrát. Rumunky byly velkou část zápasu lepší. Po takovém špatném začátku se dá těžko utkání zvrátit,“ prohlásil trenér Jan Bašný.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Knedlíková 4, Kovářová 3, Ryšánková, Mika 2, Kordovská 1, Luzumová 5/1, Mikulášková, Šustková 2, Adámková 2, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková 4, Malá 5/2.

Česko – Norsko 17:31 (10:20)

Tenhle zápas se našim hráčkám vůbec nepovedl. Opět od začátku prohrávaly větším rozdílem, ale tentokrát vůbec nebyly schopné ztrátu dohnat. Měly slabou efektivitu v zakončení, navíc sedmkrát trefily tyč! V první půli dokonce skoro deset minut nedaly gól. Tohle všechno se muselo projevit v konečném výsledku.
„Výkon v prvním poločase nebyl tak hrozný, v útoku byl určitě lepší než v prvním zápase proti Rumunsku. Bohužel jsme nedávali vyložené šance, ale dostávali jsme do nich. Potom přijde to, co vždycky s Norkama. Za každou neproměněnou šanci a technickou chybu nás ztrestají rychlým útokem a gólem,“ prohlásil Bašný.

Sestava a branky ČR: Satrapová, Kudláčková – Knedlíková 2, Kovářová 2, Ryšánková 1, Mika, Kordovská, Luzumová 3, Konečná, Šustková, Adámková, Marčíková 4, Šetelíková 2, Zachová, Jeřábková, Malá 3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient