Český Twitter ovládá anglicky píšící Petra Kvitová

Twitter je sociální síť podobně jako Facebook či Instagram. Má však několik specifik. Prvním zásadním rozdílem oproti Facebooku je to, že zde nenajdete žádnou funkci na navázání přátelství. Prostě a jednoduše sledujete, co na svých účtech píší ti, které sledovat chcete. Nic víc, nic méně.

Omezený je také počet znaků, které je možné napsat v jednom příspěvku. Bývalo to na 140 znaků. Koncem roku 2017 však tento limit zvýšil Twitter na dvojnásobek.

Úspěch jednotlivých účtů se tak počítá právě podle toho, kolik daný účet sleduje ostatních uživatelů. Tedy kolik má Followerů – v překladu “sledujících”, neboli hezky česky “Sleďů”.

Twitter v Česku pak má ještě jedno další velké specifikum. Oblíbili si jej především novináři, pracovníci v reklamě, “ajťáci” a hlavně politici. A pak pochopitelně všechny mediálně známé tváře, které chtějí být IN. Tedy např. vrcholoví sportovci či umělci.

Úplnou jedničkou mezi Čechy na Twitteru je Petra Kvitová s více než půl milionem Followerů. Ta ovšem píše výhradně anglicky pro celosvětové publikum a je tedy otázkou, zda je správné její účet počítat mezi české.

Druhým nejsledovanějším účtem pak jsou “Vtipy na každý den“, který sleduje přes 400 tisíc Čechů.

Následuje Andrej Babiš s 375 tisíci “sledi”, který ovšem ve skutečnosti nejspíš ani nezná přístupové údaje ke svému twitterovému účtu a jedná se jen o marketingový a komunikační nástroj spravovaný PR oddělením hnutí ANO.

Více než 300 tisíc lidí sleduje tweety zpravodajského programu ČT24.

Fenoménem českého twitteru je pak falešný účet Karla Schwarzenberga, jehož správci s nadsázkou komentují aktuální politické dění. Twitter sice bojuje proti falešným účtům, ale tento neblokuje. A to i proto, že skutečný Karel Schvarzenberg se nechal slyšet, že proti tomuto účtu nic nemá a baví se jeho příspěvky a také proto, že tento účet už ve svém popisu jasně uvádí “falešný kníže…” tak aby bylo všem naprosto zřejmé, že se jedná o recesi.

Za falešným knížetem pak následují novináři, účty zpravodajských portálů a veřejně známé osobnosti jímž vévodí Leoš Mareš s více než 280 tisíci sledujícími.

A co vy? Už máte svůj twitterový účet?

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz