Český tenis má nového vládce. Avšak jednookého mezi slepými…

Když Mezinárodní tenisová federace vyhlásila na konci roku 2011 českého tenistu Jiřího Veselého nejlepším juniorem, zaradovali se čeští fanoušci „bílého sportu“, že je o budoucnost našeho tenisu postaráno. V té době sice zářil Tomáš Berdych a pomalu se do špičky vracel Radek Štěpánek, přesto bylo dobré vědět, že je tu nadějný hráč, který by je jednou mohl nahradit.

Jenže roky utíkaly a Veselý toho popravdě zatím mnoho nepředvedl. Jeho největšími úspěchy jsou dva tituly z turnajů ATP nižší kategorie (Auckland a Bukurešť). Nejvýše v žebříčku byl v dubnu 2015 na 35. místě.

A proto asi pro něj není žádná velká událost, že se dnes stal poprvé českou tenisovou jedničkou…Ono také se není moc co chlubit, když jste až na 95. místě…
Nebýt opětovných zdravotních problémů Tomáše Berdycha, který musí znovu kvůli bolavým zádům odpočívat, zatím by k posunu na čele vládce českého tenisu nedošlo.

Když už jsme u Berdycha, českou jedničkou byl dlouhých devět let! Svědčí to zaprvé o jeho stále nedocenéné skvělé kariéře (svým způsobem je větší sportovní výkon držet se šest let v první světové desítce, než se např. stát třikrát mistrem světa v hokeji za sebou…) a za druhé, proč si to neříct, neměl žádného pořádného konkurenta..

Je pravda, že se některým českým tenistům rozjela kariéra pořádně až po 25 roku života (Petr Korda, Karel Nováček, Radek Štěpánek či Jiří Novák) u Veselého to však zatím na progres nevypadá. Největším problémem 25letého hráče je psychika. Občas dokáže překvapit vítězstvím nad výše postaveným hráčem, následně ale když vstupuje do zápasu jako favorit či má zopakovat skvělý výkon, tak svoji roli nezvládne… Před třemi lety porazil na antuce v Monte Carlu světovou jedničku Novaka Djokoviče, v následném zápase proti Francouzu Monfilsovi nezískal ani set.

Zkrátka to že je Jiří Veselý česká jednička, je jenom shoda náhod a také realita v našem tenisu, který nedokázal vychovat důstojného Berdychova nástupce. Ještě že máme ty skvělé ženy!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!