Search
Close this search box.

Český tenis má jisté grandslamové finále

Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová vyřadily ve čtvrtfinále slovinsko-španělskou dvojici Katarina Srebotniková, Lara Arruabarrenaová 6:3, 6:1. V boji o finále se střetnou s další českou dvojicí Kateřinou Siniakovou a Barborou Krejčíkovou.

Hlaváčková se Strýcovou byly po celý zápas herně lepší dvojicí, hrály chytře a nezmatkovaly. Pro Hlaváčkovou to je už pátá účast v pařížském semifinále. Před sedmi lety zde s Lucií Hradeckou dokonce slavila titul. Strýcová si postupem mezi poslední čtyři páry vylepšila o jedno kolo své dosavadní maximum.

Turnajové šestky Krejčíková se Siniakovou už byly spolu v semifinále Roland Garros před dvěma lety. Siniaková navíc hrála loňské semifinále po boku Lucie Hradecké. Před pěti lety získaly Krejčíková se Siniakovou v Paříži jeden ze svých tří společných juniorských grandslamových titulů.

V juniorech se dařilo ve čtyřhře Štylerovi, který spolu s Japoncem Tajimou vyřadili v osmifinále Francouze Mayota a Rojera ve dvou setech 6:3, 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient