Český tenis má jisté grandslamové finále

Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová vyřadily ve čtvrtfinále slovinsko-španělskou dvojici Katarina Srebotniková, Lara Arruabarrenaová 6:3, 6:1. V boji o finále se střetnou s další českou dvojicí Kateřinou Siniakovou a Barborou Krejčíkovou.

Hlaváčková se Strýcovou byly po celý zápas herně lepší dvojicí, hrály chytře a nezmatkovaly. Pro Hlaváčkovou to je už pátá účast v pařížském semifinále. Před sedmi lety zde s Lucií Hradeckou dokonce slavila titul. Strýcová si postupem mezi poslední čtyři páry vylepšila o jedno kolo své dosavadní maximum.

Turnajové šestky Krejčíková se Siniakovou už byly spolu v semifinále Roland Garros před dvěma lety. Siniaková navíc hrála loňské semifinále po boku Lucie Hradecké. Před pěti lety získaly Krejčíková se Siniakovou v Paříži jeden ze svých tří společných juniorských grandslamových titulů.

V juniorech se dařilo ve čtyřhře Štylerovi, který spolu s Japoncem Tajimou vyřadili v osmifinále Francouze Mayota a Rojera ve dvou setech 6:3, 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.