Search
Close this search box.

Český ráj zahájí turistickou sezónu hlavně dětem

V sobotu 28. dubna se můžete těšit na jubilejní 15. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“.

V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží zajímavé ceny. Start (8:15 – 11:00) a cíl bude ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově (areál bude otevřen od 11:00 hod.). Zde čeká na všechny bohatý kulturní program, který vyvrcholí příjezdem krále Granáta s družinou, a symbolické předání vlády nad pohádkovou krajinou.

Trasa pochodu: SRA Maškova zahrada – Nudvojovice – Přepeře – Modřišice (hráz) – SRA Maškova zahrada (7,5 km). Trasa povede po značených cestách a většina cesty je vhodná pro kočárky. Část trasy vede po místních komunikacích, kde bude omezena rychlost a provoz bude řízen policií.

K parkování využijte: Centrální parkoviště u autobusového nádraží, Parkoviště U Raka nebo parkoviště u Maškovy zahrady.
Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí. V cíli na vás čeká malá odměna. Celá akce je pro účastníky ZDARMA!

Hlavní ceny: let balónem (BAART s. r. o.), letní tábor (ARA TÁBORY s. r. o.) a další hodnotné ceny partnerů.

Program:

12:00 TaPŠ ILMA – taneční vystoupení
12:30 NAJLA – orientální studio s tradicí
12:45 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
13:45 Dětský pěvecký sbor Karmínek
14:00 Příchod krále Granáta s královnou a družinou
14:30 Losování soutěžních kupónů o zajímavé ceny
15:00 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
16:00 Předpokládaný konec programu
Můžete se také těšit na spoustu zajímavých atrakcí. Připraveno je divadelní představení ZŠ Žižkova na návsi v Přepeřích.

Akci pořádají Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace Města Turnova, ve spolupráci s Městem Turnov a Sdružením Český ráj.

Záštitu převzal a finančně podpořil Liberecký kraj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient