Český ráj zahájí turistickou sezónu hlavně dětem

V sobotu 28. dubna se můžete těšit na jubilejní 15. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“.

V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží zajímavé ceny. Start (8:15 – 11:00) a cíl bude ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově (areál bude otevřen od 11:00 hod.). Zde čeká na všechny bohatý kulturní program, který vyvrcholí příjezdem krále Granáta s družinou, a symbolické předání vlády nad pohádkovou krajinou.

Trasa pochodu: SRA Maškova zahrada – Nudvojovice – Přepeře – Modřišice (hráz) – SRA Maškova zahrada (7,5 km). Trasa povede po značených cestách a většina cesty je vhodná pro kočárky. Část trasy vede po místních komunikacích, kde bude omezena rychlost a provoz bude řízen policií.

K parkování využijte: Centrální parkoviště u autobusového nádraží, Parkoviště U Raka nebo parkoviště u Maškovy zahrady.
Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí. V cíli na vás čeká malá odměna. Celá akce je pro účastníky ZDARMA!

Hlavní ceny: let balónem (BAART s. r. o.), letní tábor (ARA TÁBORY s. r. o.) a další hodnotné ceny partnerů.

Program:

12:00 TaPŠ ILMA – taneční vystoupení
12:30 NAJLA – orientální studio s tradicí
12:45 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
13:45 Dětský pěvecký sbor Karmínek
14:00 Příchod krále Granáta s královnou a družinou
14:30 Losování soutěžních kupónů o zajímavé ceny
15:00 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
16:00 Předpokládaný konec programu
Můžete se také těšit na spoustu zajímavých atrakcí. Připraveno je divadelní představení ZŠ Žižkova na návsi v Přepeřích.

Akci pořádají Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace Města Turnova, ve spolupráci s Městem Turnov a Sdružením Český ráj.

Záštitu převzal a finančně podpořil Liberecký kraj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak