Search
Close this search box.

Český Krumlov oslaví příchod jara

Od pátku 27. dubna až do úterý 1. května se Český Krumlov ozdobí do kouzelného hávu a ožije tradičními oslavami příchodu jara a měsíce lásky. Promění se v Kouzelný Krumlov a nabídne bohatý program pro malé i velké.

Kouzelná atmosféra vstoupí do Českého Krumlova v pátek 27. dubna, kdy se náměstí Svornosti promění v náměstí Lásky a ožije Májovým jarmarkem. Až do úterý 1. května zde budou trhovci nabízet tradiční české laskominy, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem – měsícem lásky.

I letos oslaví studenti gymnázia svůj svátek průvodem městem v kostýmech, tentokrát na téma nejrůznějších svátků v roce. Majálesový průvod vyjde v pátek 27. dubna v 10:00 hodin od budovy gymnázia a projde přes Latrán Širokou ulicí na náměstí Svornosti, odkud pak zamíří do Pivovarských zahrda, kde po hudebním vystoupení jednotlivých tříd bude vyhlášen král a královna Majálesu pro rok 2018.

V sobotu 28. dubna si nenechte ujít Kouzelný máj u Seidelů. Kouzelné májové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel si můžete rezervovat již nyní zde. A své kroky při toulkách krumlovskými uličkami v sobotu zamiřte také do Řemeslné uličky a na Klášterní dvůr, kde budete moci spolu s Vašimi dětmi opět tvořit a navíc zde čtyři vynikající hrnčíři představí v rámci akce Vytočené kláštery nejrůznější techniky vytáčení keramiky na kopacích a elektrických kruzích.

Pondělí 30. dubna slibuje spoustu zábavy pro malé i velké. Všichni jsou zváni do Pivovarských zahrad! Děti se mohou těšit na již tradiční Dětské čarodějnické odpoledne, všichni pak na společné zdobení a stavění máje, zapálení vatry a pálení čarodějnice. Pro milovníky dobrého jídla připravili letos organizátoři gastronomickou novinku v podobě specialit z udírny. Pro děti budou k dostání špekáčky, které si budou moci sami upéct na ohni. Ochutnat budete moci také originální krumlovské pivo z Historického pivovaru Český Krumlov včetně pivních speciálů, míchané a další tradiční nápoje. Překvapení si na pondělní odpoledne přichystalo i Museum Fotoateliér Seidel. Přímo v pivovarských zahradách si můžete pořídit májovou upomínku z Českého Krumlova v podobě originální dobové fotografie! Večer pak můžete využít jedinečnou příležitost vychutnat si tajemná zákoutí klášterních zahrad a středověké architektury za svitu svíček, zvuku hudby a nejrůznějších překvapení a projít si Tajemnou stezku klášterní zahradou. V programu posledního aprílového dne nebude chybět dětmi tolik oblíbený lampionový průvod, který vyjde ve 20:30 z náměstí Svornosti a projde uličkami města zpět do Pivovarských zahrad.

Na prvního máje se můžete těšit na Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií a navštívit také klášterní pekárnu a oddychové centrum a vychutnat si májové pusinky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient