Český imám podporoval terorismus. Dopadli ho v Jordánsku

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh už je ve vazbě. Poslal ho tam Obvodní soud pro Prahu 5. Shehadeh byl vloni obviněn ještě s dalšími dvěma lidmi z podpory terorismu.

Obviněný islámský duchovní učitel byl zatčen v Jordánsku, kde ho dopadli policejní specialisté a poté ho eskortovali do Prahy. „Mohu potvrdit, že dotyčný byl vzat do vazby pro všechny vazební důvody (hrozba útěku, ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti, pozn. red.). Vzdal se práva na stížnost, tudíž je rozhodnutí pravomocné,“ řekla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Humeni.
Kriminalistům nyní zbývá dopadnout bratra imáma Omara (27) a Kristýnu Hudkovou (24). Tato žena odjela loni do Sýrie, kde se stala džihádistickou nevěstou Omara Shehadeha, který už nějakou dobu v Sýrii pobýval. manželé se pak měly přidat k teroristické organizaci Al-kajda. Imám Shehadeh je v to podporoval a pomáhal jim.
Všichni jsou obviněni kvůli podezření z účasti na teroristické skupině a podpory a propagace terorismu. Za tyto přečiny jim hrozí až patnáctileté vězení.

Policisté Samera Shehadeha sledovali už dříve kvůli údajným výhrůžkám, které měl adresovat muslimům, kteří navštěvovali křesťanské kostely.
Od imáma se odvrátil už dříve předseda Ústředních muslimských obcí v ČR Muneeb Alrawi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak