Search
Close this search box.

Český hydrometeorologický ústav vydal pro Plzeňský kraj varování před požáry

Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý 24. července pro Plzeňský kraj výstrahu před nebezpečím požárů a vysokých teplot, platit bude do odvolání.

Český hydrometeorologický ústav doporučuje k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví v důsledku vysokých teplot omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách, nenechávat děti, ale i zvířata na přímém slunci, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Při pobytu na přímém slunci by měli lidé používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy) a také věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

V lesích, ale i jinde v přírodě by neměli lidé rozdělávat oheň, vypalovat trávu, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Občané se také mají řídit místními vyhláškami a zákazy, které byly vydány k déletrvajícímu suchu a nebezpečí vzniku požárů i hospodařit úsporně s vodou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient