Český hydrometeorologický ústav vydal pro Plzeňský kraj varování před požáry

Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý 24. července pro Plzeňský kraj výstrahu před nebezpečím požárů a vysokých teplot, platit bude do odvolání.

Český hydrometeorologický ústav doporučuje k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví v důsledku vysokých teplot omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách, nenechávat děti, ale i zvířata na přímém slunci, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Při pobytu na přímém slunci by měli lidé používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy) a také věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

V lesích, ale i jinde v přírodě by neměli lidé rozdělávat oheň, vypalovat trávu, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Občané se také mají řídit místními vyhláškami a zákazy, které byly vydány k déletrvajícímu suchu a nebezpečí vzniku požárů i hospodařit úsporně s vodou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.