Search
Close this search box.

Dal rozhodčímu na zadek. Dostal za to dva roky natvrdo

Sedmadvacetiletý útočník Nových Zámků Filip Bajtek napadl v nedělním utkání první slovenské ligy asistenta rozhodčího. Stalo se tak v zápase proti maďarskému Miškovci. Slovenská disciplinární komise mu následně zastavila činnost na deset zápasů.

Jeho nepřípustné chování nezůstalo bez odezvy ani v jeho klubu, který mu udělil vysokou pokutu. „Vedení klubu odsuzuje nesportovní chování Filipa Bajteka a potrestalo ho vysokou finanční pokutou,“ uvedlo vedení Nových Zámků na klubovém webu. „Vážíme si práce rozhodčích, a i když ne vždy je jejich výkon optimální, je nepřípustné je jakkoliv napadat – ať už slovně nebo fyzicky,“ dodalo.

Bajtek už během zápasu dostal trest na pět minut plus osobní trest do konce zápasu. Na tento zápas nebude slovenský tým celkově rád vzpomínat, prohrál ho totiž 2:6.

Bohužel případy, kdy hokejista napadne rozhodčího, se stávaly i dříve. Někdy je intenzita útoku tak vysoká, že je možné to vnímat jako fyzické napadení, ke kterému se volá policie. Tento případ se stal před deseti lety ve čtvrté nejvyšší soutěži mezi týmy mezi Veverskou Bítýškou a HCT U Bláhovky Brno, kdy hráč Ivo Staněk napadl rozhodčího Jiřího Beneše. „Rozhodčí ho vyloučil za běžný faul. Hráč ale v průběhu trestu opustil trestnou lavici a zezadu napadl holí rozhodčího do hlavy. Ten se v té chvíli věnoval hře, byl k němu zády a neviděl ho,“ líčil Bohumil Gejdoš, který byl na zápase jako vedoucí mužstva Veverská Bítýška. Rozhodčí měl po útoku rozseknutou hlavu a musel být odvezen do nemocnice. Incidentu se následně ujala i policie.

V tom samém roce řešila disciplinární komise další fyzické napadení rozhodčího. Měl se ho dopustit hráč Žďáru nad Sázavou Tomáš Doležal, který za to dostal dva roky distanc. On to však viděl jinak… „Plácl jsem ho hokejkou po zadku. Čekal jsem, že za to dostanu stop tak na tři měsíce. A i to se mi zdálo moc. Nikdy předtím jsem nebyl od disciplinárky trestán, přitom hokej hraju od šesti let. Nikdy jsem neudělal žádný hrubý faul, ani jsem neměl nějaký výstup s rozhodčím,“ řekl Doležal a pokračoval: „Pan rozhodčí mě slovně napadl, a to dost vulgárně. To si myslím, že by si neměl dovolit. No, a když pak odjížděl, tak jsem ho plácl. Ale řeknu vám rovnou, můj čtyřletý syn dostává větší ‚na zadek‘. To ani nemohl cítit.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient