Search
Close this search box.

Český fotbal může být s losem Evropské ligy spokojen

Někteří hráči Slavie a Plzně si přáli pro osmifinále Evropské ligy zvučnější soupeře, např. anglické kluby Chelsea či Arsenal či italské týmy Neapol a Inter Milán, na druhou stranu belgický Genk a chorvatské Dynamo Záhřeb jsou hratelní soupeři a při vší úctě k nim se dá přes ně postoupit. Pro český fotbal tak včerejší los Evropské ligy vyšel parádně!

Ale i trenér Slavie Jindřich Trpišovský si přál slavnějšího soupeře než je Genk. „Samozřejmě nás všechny mrzí, že proti nám nenastoupí ti největší soupeři. Pro fanoušky a obecně pro český fotbal by to byly skvělé zápasy. Koukali jsme, že například Borisov má druhý rok po sobě Arsenal. Ani my jako trenéři a hráči nevíme, jestli budeme mít možnost se s takovým týmem ještě někdy potkat. Tudíž potom, když tu tahle šance je, tak ji chcete využít,“ řekl pro klubový web slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Je samozřejmé, že se tým z Edenu připraví na svého belgického soupeře, jako kdyby šlo o zmiňované velkokluby. Už i proto, že se Genku letos velmi daří a vede tabulku nejvyšší soutěže. „Genk je velmi silný soupeř, ale není to úplně zvučné jméno a my jsme přece jen chtěli nějaké zvučnější. Na druhou stranu si zřejmě hodně lidí řekne, že je to hratelný soupeř. Ale těžko říct,“ je trochu zklamaný z losu i záložník Josef Hušbauer.

Genk se v posledních letech pohybuje v popředí tabulky, v roce 2011 získal dokonce titul. A letos se o to znovu pokusí. Na druhé FC Bruggy má náskok sedmi bodů.
Ve své 95 leté historii dosáhl třikrát na ligový titul, 4x získal Belgický pohár a jednou Belgický Superpohár. Dvakrát se mu povedlo startovat i v Lize mistrů.

„Je to tým, který by mohl vyhovovat našemu stylu hry, ale na druhou stranu jsou to všechno rychlí hráči,“ podotýká Trpišovský. „Některé hráče samozřejmě známe. Například Malinovskij hrál za Ukrajinu proti naší reprezentaci. Jsou to techničtí hráči, taková je celá belgická liga. Určitě se neztotožňuji s názory, že je Genk papírově nejslabší tým z losu. Stačí se podívat na tabulku, vedou belgickou ligu s velkým náskokem,“ znovu varuje slávistický kouč před podceněním soupeře.

Ani v Plzni za žádnou cenu nepodcení Dinamo Záhřeb, vždyť tento klub nechal ve skupině Evropské ligy za sebou např. Fenerbahce Istanbul či Anderlecht. „Určitě to nebude jednoduché. V jejich prostředí to bude strašně těžké kvůli fanouškům a věcem okolo, takže uvidíme,“ řekl po losu obránce Plzně Radim Řezník.
„Je to tým, který vyhrál skupinu Evropské ligy se ziskem 14 bodů a bez jediné prohry. Je to známé mužstvo plné skvělých fotbalistů, určitě to nebude jednoduchý soupeř. Všichni víme, že my i Slavia musíme uhrát pro český fotbal co nejlepší výsledky. Oba týmy pro to jistě uděláme všechno,“ vyjádřil se k losu plzeňský trenér Pavel Vrba.

Tento chorvatský klub už má na svém kontě 17 titulů, čtyři z toho ještě z doby Jugoslávie.

První zápasy Evropské ligy se uskuteční 14. února, odvety jsou na pořadu o týden později.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient