Český červený kříž ocenil dárce krve plaketami i Zlatými kříži

Dárcovství krve je vysoce humánní čin, díky kterému jsou zachraňovány mnohé lidské životy – lidí vážně nemocných, zraněných, novorozenců i jejich maminek.
Dárci krve, kteří darovali krev bez nároku na příspěvek již 10x, 20x nebo 40x, jsou oceňováni plaketou prof. MUDr. Jana Jánského, ti, kdo darovali krev již 80x, pak Zlatým křížem 3. třídy. Toto oceňování provádí Český červený kříž Prachatice.

V letošním roce Prachatice pro dárce krve připravily slavnostní předávání stříbrných a zlatých plaket a Zlatých křížů na čtvrtek 22. listopadu v Radničním sále v Prachaticích. K poděkování dárcům se připojili také místostarosta města Prachatice Miroslav Lorenc a za OS ČČK Prachatice předsedkyně Oblastní výkonné rady Silvie Janošťáková. K ocenění bylo vyzváno celkem 35 držitelů stříbrné a zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského a dva držitelé Zlatého kříže 3. třídy. Dárci krve obdrželi také dárky ze sociálně terapeutické dílny Spolku Slunečnice.

Někteří dárci krve se bohužel nemohli k ocenění dostavit, jejich ocenění bude možné vyzvednout každou středu v 8-16h v sídle OS ČČK Prachatice nebo jindy podle domluvy. Dárcovství krve na Prachaticku je realizováno díky Jihočeskému kraji, městu Prachatice, Lhenice, Vimperk a sponzorům.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient