Český basketbal dal o sobě pořádně vědět

Tomáš Satoranský a hráčky USK Praha dokázali, že český basketbal má svoji kvalitu.

Náš jediný zástupce v NBA odehrál v nočním zápase v dresu Washingtonu Wizards 38 minut, v kterých dosáhl 14 bodů, což je jeho letošní maximum. Navíc mu udělalo radost, že jeho tým porazil venku Atlantu 131:117. Co se týká dalších statistik, tak 27letý košíkář přidal čtyři doskoky, sedm asistencí, dva zisky a jeden blok.
Satoranský hrál potřetí za sebou v základní sestavě, což jenom dokazuje, že si postupně buduje svou pozici v týmu, protože jeho třetí účast v základu zároveň znamenala třetí výhra Washingtonu.

Po včerejšku mohou být spokojené i basketbalistky USK Praha, které doma porazily belgického mistra Castors Braine 82:63. Po pěti kolech Evropské ligy tak mají na kontě čtyři výhry a jednu porážku (s Jekatěrinburgem) a jsou ve skupině na druhém místě.
Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale od stavu 9:9 už začal Braine ztrácet a hráčky USK vyhrály první čtvrtinu 24:13. I druhé dějství bylo ve znamení domácích hráček, které dokonce nastřílely 29 bodů, zatímco soupeřky zůstaly na svých třinácti. Následující dvě čtvrtiny sice vyhrály Belgičanky, ale bylo to vždy velmi těsně, takže si hráčky USK v pohodě došly pro vítězství. „Do druhé půle už jsme nenastoupily s takovým nasazením a nechala jsem hrát také hráčky z lavičky, ty ale ještě mají na čem pracovat. Soupeř navíc začal urputně a nečistě bránit, což u nás vedlo k rozmrzelosti a nekoncentrovanosti,“ vysvětlila trenérka domácích Natália Hejková rozdíl mezi oběma poločasy.

ZVVZ USK Praha – Castors Braine 82:63 (24:13, 53:26, 69:44)
Nejvíce bodů: Thomasová 23, Režanová 14, Kateřina Elhotová 12 – Trahanová-Davisová 19, Samuelsonová a Raževová po 9. Fauly: 16:18. Trestné hody: 16/8 – 14/8. Trojky: 4:5. Doskoky: 33:35.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak