Českou fotbalovou ligu bude opět řídit žena. Jako první se může těšit Olomouc

Tak to vypadá, že nejsledovanějším zápasem první ligy nebude o víkendu duel Sparta – Jablonec, jak se očekávalo. Nejvíce pozornosti se pravděpodobně zaměří na utkání Olomouc – Mladá Boleslav. Tento zápas totiž bude pískat Jana Adámková.

Je to už sedm let, co naposledy zápas první ligy rozhodcovala žena. Prvním a vlastně posledním průkopníkem něžného pohlaví na postu hlavního rozhodčího v české nejvyšší soutěži byla Dagmar Damková.

Jana Adámková se věnuje funkci rozhodčí už 11 let. Už byla několikrát delegována k zápasům první ligy mužů, ale jen vždy na pozici asistentky. Jinak pravidelně už píská druhou ligu. Avšak co se týká mezinárodních ženských zápasů, už má za sebou několik zajímavých zkušeností. Letos např. pískala finále Ligy mistryň. Zúčastnila se mistrovství Evropy. Velkou poctou pro ní bylo i to, že rozhodcovala před dvěma lety finále mistrovství světa fotbalistek do dvaceti let v Papui-Nové Guineji.

Její delegaci k nedělnímu zápasu posvětil předseda komise rozhodčích a bývalý skvělý fotbalista Jozef Chovanec. „Výkonnost má, tak proč by nepískala,“ podotkl. „Předchozí zápasy odřídila dobře. A že je žena? No a? U nás vždycky rozhoduje jen výkonnost.“ dodal Chovanec.

Pokud se jí bude dařit, třeba překoná Damkovou, která odpískala v naší nejvyšší soutěži mužů 45 zápasů. Mimochodem Damková nyní působí jako členka komise rozhodčích UEFA a FIFA.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient