Search
Close this search box.

Českolipští hokejisté se po sobotním utkání propadli na poslední místo v tabulce

Boj o důležité body vzplál v sobotu na zimním stadionu v České Lípě. Domácí Šelmy hostily Varnsdorf. Zápas byl tvrdý, agresivní a se spoustou gólů, ale i kontroverzních momentů.

Jako první se zapotil hostující gólman Března, který likvidoval během druhé minuty hned dvě nebezpečné střely českolipských. V čase 3:33 se domácí díky pěkné Krupičkově střele ujali vedení. I nadále byli domácí lepší, akce varnsdorfských nebyly až na výjimky nebezpečné. V závěru třetiny zvýšil na 2:0 Preussler.

Druhá třetina běžela sotva tři minuty a varnsdorfský Matějka celkem pohodlně snížil. Hra vcelku pokojně plynula až do začátku 36. minuty. Chybně posouzené zakázané uvolnění rozpoutalo divoké dění na ledě. S tresty, zejména na straně domácích, se doslova roztrhl pytel, domácí v dvojnásobném oslabení dvakrát inkasovali a po následné trefě Damnitze prohrávali 3:4. Šelmy ale nepolevily, dál tlačily na Březnovu bránu. Odměnou byl gól Žáka tři vteřiny před druhou přestávkou.

Začínalo se od nuly. V úvodních minutách byl největší hvězdou domácích brankář Bohatý, který zlikvidoval hostům hned tři vyložené šance za sebou. Kapituloval až po střele Damnitze v 52. minutě. Českolipští odpověděli o tři minuty později. Krásným zásahem srovnal Černý. Tři minuty před koncem se trefil přesně hostující Prokop a domácí i přes velký tlak a závěrečnou power-play již stav nezvrátili.

Porážkou se českolipští propadli na poslední místo průběžné tabulky. Další boj o body, potřebné k postupu do nadstavbové části letošní KLM svedou Šelmy za týden, v sobotu 8.12. opět na svém stadionu. Utkání s HC Frýdlant začíná v tradičním čase 16:00.

Branky a nahrávky: 4. Krupička (Holčák, Češka), 19. Preussler (Krupička), 31. Ivanyuk (Osmani), 40. Žák (Krupička), 55. Novák (Černý) – 23. Matějka, 35. Procházka (Damniz), 37. Fichtner (Černý), 38. Damnitz, 52. Damnitz (Prokop), 57. Prokop (Damnitz).

Vyloučení: 4 – 6 navíc Češka /CL/ a Procházka /VDF/ 5min. + do konce.

Diváci: 161

Rozhodčí: Mizera D. – Mizera L., Reichelt

Sestava České Lípy: Bohatý – Černý, Novák, Žák, Michajličenko, Osmani, Krupička, Češka, Preussler, Ivanyuk, Minařík, Gazsi, Holčák, Šesták.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient