Českolipští florbalisté nestačili na Znojmo a připsali si třetí listopadovou porážku

Smutný víkend mají za sebou florbalisté České Lípy. Po výprasku na Bohemians totiž doma nestačili ani na poslední Znojmo, jemuž přenechali všechny tři body. Ačkoliv po drtivou zápasu vedli, nakonec si další porážku.

Dlouhá reprezentační přestávka nezastihne výběr České Lípy v dobrém rozmaru. Přitom třetí porážka v řadě rozhodně nastat nemusela. Severočeši zvládli první třetinu výborně a kontrolovali hru. Na trefu Ekla sice odpověděl produktivní Tomáš Kucharič, ale přesné zásahy Kněžoura a Slaného dali českolipskému výběru klid.

Podobně jako proti Brnu nebo Vinohradům za stavu 3:1 ovšem svěřencům trenérky Lenky Bartošové trestuhodně nevyšel úvod druhé třetiny. Kladivo se Žižkou okamžitě po příchodu ze šaten srovnali, ale i tak se Znojmo dlouho do vedení nemohlo dostat. Na Spilkův rozdílový gól pak zase odpověděl Kucharič, ale po přesných střelách Krajcigra a Ekla se zdálo být jasno. Stav 6:4 nicméně až do druhé přestávky nevydržel. Nenápadná střela Šindeláře totiž nachytala Dvořáka a náskok domácích se tak opět smrsknul jen na jednu branku.

Viditelně nervózní Česká Lípa pak hubený náskok křečovitě bránila. Ďuriška ovšem velmi rychle dokázal vyrovnat na 6:6. Pak ale dobrého napadání od Novotného využil Krajcigr a ve sportovní hale bylo opět o něco veseleji. Nicméně ani tento náskok se udržet nepovedlo. Po perfektní akci téměř do kuchyně dokázal zkompletovat hattrick Kucharič a pak využil strašidelnou chybu Tichého po vyhraném buly o šest vteřin později Šindelář.

Jansovi se pak sice velmi rychle povedlo šťastným obloučkem srovnat, ale Znojmo bylo vítězství stále blíže. Navíc předvedlo ještě jednu perfektní kombinaci, kterou ranou pod břevno úspěšně zakončil Pánek. Závěrečná power-play České Lípy už kýžený efekt nepřinesla, většina střel Tichého končila na blocích. Po víkendovém dvojzápase se tak Severočeši propadli do nelítostného boje o záchranu.

Radek Krajcigr (Česká Lípa): „ Ztráta bodů s posledním v tabulce je určitě nepříjemnou komplikací v cestě k cíli, který jsme si vytyčili. Bohužel jsme udělali víc chyb než soupeř a ten je nemilosrdně trestal. Svým způsobem jsme si to včera prohráli tak trochu sami. Do příštích zápasů tedy musíme začít v první řadě u sebe a zamyslet se každý hlavně nad individuálními chybami. Když budeme hrát víc týmově, věřím, že herní projev bude vypadat úplně jinak, podobně, jako jsme předvedli například v Otrokovicích nebo doma proti Mladé Boleslavi.“

Lenka Bartošová (Česká Lípa): „ Bohužel v posledních dvou zápasech nám vůbec nešla obrana! Propadali jsme u soupeře na půlce a ten rychlými protiútoky rozhodl zápas.“

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Znojmo Laufen CZ 8:9 (3:1, 3:4, 2:4)

Branky: 11. Ekl (Krajcigr), 17. Kněžour (Štěrba), 18. Slaný (Tichý), 27. Spilka (Kněžour), 31. Krajcigr, 33. Ekl (Novotný), 47. Krajcigr (Novotný), 54. Jansa (Jansa) – 15. Kucharič (Salava), 22. Kladivo (Šindelář), 23. Žižka (Liška), 29. Kucharič (Pánek), 39. Šindelář (Kladivo), 43. Ďuriška (Kucharič), 53. Kucharič (Ďuriška), 53. Šindelář (Pánek), 58. Pánek (Procházka II).

Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Hráno bez vyloučení. Střely na branku: 25:15. Diváci: 230.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient