Českolipští a žitavští senioři se zúčastnili Sportovních her bez hranic

(Aktualizováno před )

Vzájemné poznávání, ale i sportovní zápolení přineslo dvoudenní setkání českolipských a žitavských seniorů, které se konalo v České Lípě v rámci projektu Sportovní hry seniorů bez hranic za finanční podpory Evropské unie a euroregionu Nisa.

Během pátku a soboty bylo velmi živo v Penzionu pro seniory v Dolní Libchavě. Poté, co si hosté ze Žitavy prohlédli zdejší penzion v, následoval společný oběd a slavnostní zahájení her. To obstarala starostka města Romana Žatecká a mažoreti denních a pobytových služeb.

Pak už v přilehlé zahradě začala soutěžit družstva seniorů z České Lípy a ze Žitavy. Soupeřilo se v disciplínách – např. kuželky, vkládaní sirek do krabičky, hod na cíl, lovení kostek, skládání puzzle atd. Žákyně a žáci ze ZŠ Partyzánská se na výbornou zhostili role rozhodčích.

„Bylo to nádherné odpoledne a jsem ráda, že jsme se do tohoto projektu pustili. Naši i němečtí senioři si evidentně vše užívali a chtěla bych poděkovat všem, kteří se na organizaci této akce podíleli,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Po soutěžení a vyhlášení výsledků (1. družstvo spolku VČAS Česká Lípa, 2. družstvo Domu s pečovatelskou službou Česká Lípa, 3. družstvo Českolipské seniorky, 4. družstvo Žitava 1, 5. družstvo Žitava 2, 6. družstvo Klubu důchodců Česká Lípa, 7. družstvo Denních a pobytových sociálních služeb Česká Lípa), následovalo opékání a grilování, ale došlo i na muziku a tanec.

V sobotu senioři společně vyrazili na plavbu parníkem po Máchově jezeře a poté ještě stihli prohlídku hradu Lipý. Po společném obědě se pak hosté z Žitavy rozloučili a odjeli domů. Podle nadšených ohlasů z obou stran se dá usuzovat, že byla založena nová tradice, v které chtějí českolipští i žitavští senioři pokračovat.

Akce se koná v rámci projektu „Setkávání seniorů bez hranic“ podpořeného Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz