Českolipská burza škol 2018

Tradiční podzimní akce Českolipská burza škol, kde se každoročně prezentují střední školy a učiliště se svou studijní nabídkou, se koná 6. listopadu od 9 do 17 hodin v Kulturním domě Crystal v České Lípě.

Akce je organizovaná Úřadem práce ČR, Kontaktním pracovištěm Česká Lípa, ve spolupráci s českolipskými středními školami – Euroškolou SOŠ, Střední průmyslovou školou, Soukromou podnikatelskou střední školou a Obchodní akademií, za významné podpory města Česká Lípa.

Je určená zejména žákům vycházejícím ze základních škol, kteří se rozhodují o dalším studiu a svém budoucím profesním životě. Je však také významnou možností získání informací pro rodiče, výchovné poradce a další veřejnost.

Své stánky tu bude mít bezmála třicet vystavujících středních škol, kde budou připraveni jak pedagogové, tak současní studenti, aby poskytli potřebné informace, zodpověděli dotazy a podělili se o své vlastní zkušenosti. Na jednom místě bude možné získat široký přehled o jednotlivých školách, aktuálně otevíraných oborech a provést snadno srovnání pro výběr nejvhodnějšího studia po základní škole.

Pro informace o uplatnění oborů studia na trhu práce budou na Českolipské burze škol 2018 přítomny i kariérové poradkyně Informačního a poradenského střediska Úřadu práce ČR. Budou nabízet žákům i rodičům individuální kariérové poradenství nebo možnost absolvovat test zájmů a potenciálních předpokladů pro výběr konkrétního studijního oboru.

Přítomni budou také zástupci zaměstnavatelů, kteří poskytnou návštěvníkům informace o požadovaných profesích, možné podpoře studia či získání studentské praxe.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.