Search
Close this search box.

Českokrumlovští policisté řeší dopravní nehodu, jeden z účastníků zemřel v nemocnici

Českokrumlovští policisté řeší vážnou dopravní nehodu. K té v součinnosti s ZZS a HZS vyjížděli krátce po páté hodině ranní dnes 20. března 2018. Na silnici I/39 u odbočky na Šebanov, v katastru obce Hořice na Šumavě se střetla tři osobní vozidla, a to Fiat Marea a dvě Škody Fabia. Následkem střetu došlo k jednomu těžkému a dvěma lehkým zraněním zúčastněných osob. Třiadvacetiletý řidič Fiatu byl s těžkým zraněním transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice. Muž bohužel o den později svůj boj o život v nemocnici prohrál a zraněním podlehl. Jde o osmou oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích od začátku roku 2018.

Dle prvotních informací řidič osobního vozu Fiat Marea jel ve směru od Českého Krumlova a z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně přejel na rovném a přehledném úseku do protisměru, kde se čelně střetl s právě projíždějícím osobním vozidlem Škoda Fabia, které řídil dvacetiletý řidič, a s ním ve vozidle cestovala čtyřicetiletá spolujezdkyně. U obou došlo k blíže nezjištěným zraněním, s kterými byli po ošetření na místě transportování do českokrumlovské nemocnice. Za vozidlem Fiat jel osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který pravděpodobně nestačil na nečekanou situaci zareagovat a do zadní části vozidla Fiat.

Komunikace byla od páté hodiny ranní do tři čtvrtě na sedm zcela neprůjezdná, poté byl provoz řízen kyvadlově. Krátce po osmé hodině ranní byla komunikace plně zprovozněna. Celková škoda byla odhadnuta na 130 tisíc korun.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. Test na přítomnost alkoholu u řidičů škodovek byl negativní. Zda i těžce zraněný řidič nebyl pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v českobudějovické nemocnici.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient