Českokrumlovský městský úřad pořídil defibrilátor

Českokrumlovský městský úřad je místem, kde neustále proudí množství lidí, a protože k náhlé srdeční zástavě může dojít kdykoli a kdekoli, zakoupil do vybavení automatizovaný externí defibrilátor (AED), který tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace.

S výběrem defibrilátoru pomohli pracovníci Českého červeného kříže, kteří na městský úřad doporučili pořídit přístroj Schiller FRED PA-1. Školením k použití defibrilátoru provázel zaměstnance úřadu lektor Pavel Fošum z Českého červeného kříže, kterému za jeho profesionální výklad, ukázky a přístup patří velké poděkování.

Defibrilátor je nyní k dispozici na podatelně v přízemí městského úřadu a v brzké době bude také zaregistrován do mobilní aplikace Záchranka, která nabízí ucelenou databázi všech veřejně dostupných defibrilátorů v České republice. Aplikace využívá i Zdravotnická záchranná služba (ZZS). Tato platforma umožňuje vyhledávat nejbližší dostupný AED a dále rozšiřovat jejich databázi. V případě pozorovaného kolapsu postiženého je operátor ZZS na základě znalosti polohy pacienta schopen zajistit rychlou dostupnost přístroje AED.

AED je mikroprocesorem řízený přístroj, který mohou obsluhovat jak nevyškolení, tak trénovaní zachránci. Po zapnutí přístroje se zachránce okamžitě řídí hlasovou nápovědou.

Defibrilátory disponují v Krumlově nejen sportoviště, ale koupi plánuje i městské divadlo.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz