Českokrumlovská „chytrá“ lékárna je v novém

(Aktualizováno před )

Lékárna Nemocnice Český Krumlov a.s. byla v červenci 2018 přesunuta do prostor v nově vybudovaném pavilonu „A“. Největší lékárna v okrese se tak stala také lékárnou nejmodernější. Její výjimečnost je však především v poskytovaných službách.

Za dob našich prarodičů byla lékárna nejen výdejnou léčiv, ale také místem, kde bylo možné získat radu od odborníka. Bylo obvyklé, že s drobnými potížemi člověk nešel přímo k lékaři, ale do lékárny. Příběh jako vystřižený z filmů pro pamětníky však nemusí být minulostí. Dobrá rada je nad zlato i dnes: „Na rozdíl od jiných lékáren nerozlišujeme výdejní místa na „Recepty“ a „Volný prodej“ a o naše zákazníky se na všech čtyřech výdejních místech starají výhradně farmaceuti, tj. magistři nebo doktoři farmacie. Tento model se nám osvědčil již v minulosti a naši zákazníci si pochvalují komplexnost poskytované lékárenské péče“ říká vedoucí lékárník PharmDr. Jaroslav Prokopius. Zákazník si může také vyžádat konzultaci v diskrétním prostředí, jelikož je lékárna vybavena samostatnou konzultační místností.

Součástí komfortu nové lékárny jsou nulové nebo zcela minimální čekací doby: „Prostor pro zákazníky je v nové lékárně mnohem větší než ve staré. Máme k dispozici čtyři výdejní místa, což přináší nejen rychlost při obsloužení klienta, ale díky vytvořeným diskrétním zónám především vyšší stupeň ochrany soukromí“ dodává Prokopius.

Důležitou součástí nových služeb je možnost bezplatného parkování přímo u objektu lékárny. Klienti lékárny mají nově k dispozici 11 vyhrazených parkovacích míst přímo u vchodu do pavilonu „A“. Zákazníci lékárny mohou parkovat v areálu nemocnice dvě a půl hodiny zdarma.

Nemocnice Český Krumlov, a.s., provozuje lékárny také ve Velešíně, Kaplici, Horní Plané a Frymburku. Veškerý zisk z lékáren je reinvestován do českokrumlovské nemocnice.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz