Českobudějovičtí hasiči absolvovali včera zajímavé cvičení

Zajímavé cvičení absolvovali včera odpoledne profesionální hasiči ze stanice České Budějovice.

Na včerejší den bylo naplánováno cvičení v areálu Letiště České Budějovcie, kterého se společně s hasiči HZS Jihočeského kraje účastnila podniková jednotka letiště, ZZS Jihočeského kraje a Policie ČR.

Cvičení mělo charakter prověřovacího cvičení, kdy zasahující složky neměly do poslední chvíle žádnou informaci o tom, že se nejedná o reálný zásah. Cílem zasahujících bylo uhasit požár v uzavřeném prostoru hangáru, ze kterého je nutné nejprve zachránit raněné osoby.

Tato simulovaná událost měla za úkol ověřit zejména postupy nastavené v Letištním pohotovostním plánu, prověřit činnost podnikových hasičů a součinnost složek IZS. Celé cvičení se odehrálo v reálném čase a prostoru, jeho účelem bylo v co nejvěrněji ověřit, zda postupy uvedené v bezpečnostních dokumentech letiště v praxi fungují.

Prostor zásahu byl zakouřen reálnými spalinami hoření, viditelnost zde byla minimální a všichni zde zasahující museli použít dýchací techniku. Výhodou přístupu, který se co nejvěrněji přibližoval reálné krizové situaci, byla možnost co nejdůkladněji prověřit akceschopnost a připravenost nejen letištních hasičů i ostatních pracovníků letiště, ale i koordinaci v rámci IZS. Důraz je kladen zejména na stanovené dojezdové časy, orientaci v prostoru letiště a schopnost spolupráce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.