Search
Close this search box.

Českobudějovické volejbalistky počtvrté vyhrály prvoligový titul

Volejbalistky VK ČEZ České Budějovice to znovu dokázaly. Počtvrté v řadě vybojovaly prvoligový titul. Rozhodly o tom víkendové výsledky posledního dvojkola, ve kterém českobudějovické volejbalistky hostily Moravskou Slavii Brno.

Domácí hráčky potřebovaly vyhrát jedno jediné utkání, aby se mohly radovat z celkového prvenství. A to se podařilo hned v prvním pátečním utkání, které VK ČEZ vyhrál hladce 3:0. Novopečený mistr potvrdil, že titul je ve správných rukou, i v sobotu dopoledne, kdy Moravskou Slavii porazil 3:2. „Výhry se nikdy neomrzí,“ prohlásila po zisku čtvrtého titulu Markéta Tomanová hrající na liberu.

Radost měl i trenér VK ČEZ Milan Šimonek. „Před sezonou došlo k největší obměně kádru za posledních pět let a s obhajobou prvenství jsme moc nepočítali. Nakonec se ukázalo, že tým je poskládaný velice dobře. Každá hráčka přispěla svým volejbalovým umem,“ pochválil tým kouč Šimonek.

Vedení klubu řeší, jestli bude hrát VK ČEZ kvalifikaci s nejhorším celkem extraligy Fénixem Brno. Ta začíná 7. dubna a hraje se na tři vítězné zápasy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient