Search
Close this search box.

Česko zažívá tragický týden na silnicích. Opět čtyři lidé zahynuli po dopravní nehodě

Tento týden je na našich silnicích velmi tragický. Ve čtvrtek u Drhovle na Písecku zemřeli po srážce nákladního a osobního auta čtyři lidé. Stejnému počtu osob dnes brzy ráno vyhasl život i po nehodě na Třinecku.

Před čtvrtou hodinou ranní se v třinecké části Nebory střetl kamion s dodávkou. „Náraz byl značný, dodávka se převrátila po střetu na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion,“ popsala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.
Dodávka byla po nárazu tak zdeformovaná, že hasiči měli velké problémy s vyprošťováním osob. Čtyřem cestujícím v dodávce už nešlo pomoci, byli na místě mtrví. „Utrpěli poranění neslučitelná se životem, kterým podlehli bezprostředně po havárii,“ potvrdil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
Další dva účastníci nehody byli zranění. Jeden z nich zůstal zaklíněn pod vozidlem. Záchranáři mu nejdříve podali utišující léky, a až poté ho hasiči vyprostili. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění,“ informoval Humpl. I proto ho záchranáři uvedli do umělého spánku. Poté byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. „V době předání se jeho stav jevil jako kritický,“ dodal Humpl.
Jako zázrakem se v podstatě nic nestalo dalšímu muži, který měl jen poraněnou ruku. Záchranáři ho sanitkou odvezli na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice.
Na ošetření byl odvezen i řidič kamionu.

Policisté nyní vyšetřují, jak k nehodě došlo. Navíc se snaží zjistit identitu zesnulých osob. „Je prováděno ohledání místa události, ohledání těl, zajištění stop, topografická i fotografická dokumentace,“ sdělila Pokorná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient