Česko zažije historicky nejlepší světový turnaj ve stolním tenise

(Aktualizováno před )

Dneska začíná v Olomouci Czech Open ve stolním tenise, který přivítá spoustu světových hvězd. Olomouckého klání v ping-pongu se zúčastní i hráči a hráčky z první světové desítky.

Velkým lákadlem pro příznivce tohoto sportu bude velmi talentovaný Japonec Tomokazu Harimoto, který dokáže už v patnácti letech prohánět hráče světové špičky. Další hvězdou bude Němec Dmitrij Ovcharov, ktreý ještě nedávno byl světovou jedničkou a v Olomouci bude nasazeným hráčem číslo jedna. Neméně zajímavým stolním tenistou je Vladimír Samsonov. Tato hrající legenda je rekordmanem v počtu vítězství na turnajích ITTF World Tour.

V ženské části turnaje bude velká převaha Japonek. Právě zástupkyně této země Kasumi Išikawová, která je světovou čtyřkou, je nejvýše nasazenou hráčkou na Czech Open. I mezi ženami se představí velký současný talent. Mimě Itové je teprve sedmnáct let. V Japonsku věří, že ona a Harimoto by mohli ovládnout olympijskaý turnaj v Tokiu, který se koná za dva roky.

Prestižního turnaje v hanácké metropoli se samozřejmě účastní i čeští zástupci. Ale jen dva z nich, Pavel Širuček a Hana Matelová, mají jisté místo v hlavní soutěži, zbylí naši stolní tenisté si musí projít kvalifikací.

Czech Open bude probíhat v následujích šesti dnech. V neděli se konají finálové zápasy.

10 nejvýše nasazených hráček

Kasumi Išikawová (Jap.)
Mima Itová (Jap.)
Miu Hiranová (Jap.)
Hitomi Satoová (Jap.)
Hina Hajataová (Jap.)
Sofia Polcanová (Rak.)
Saki Šibataová (Jap.)
Elizabeta Samaraová (Rum.)
Honoka Hašimotová (Jap.)
Matilda Ekholmová (Švéd.)

10 nejvýše nasazených hráčů

Dimitrij Ovtcharov (Něm.)
Tomokazu Harimoto (Jap.)
Koki Niwa (Jap.)
Marcos Freitas (Port.)
Jonathan Groth (Dán.)
Mattias Falck (Švéd.)
Ruwen Filus (Něm.)
Kristian Karlsson (Švéd.)
Patrick Franziska (Něm.)
Vladimír Samsonov (Běl.)

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz