Search
Close this search box.

Česko sice prohrálo úvodní zápas sezony, trenér Říha byl přesto spokojen

Včerejší zápas mezi hokejisty Česka a Švédska byl významný z několika důvodů. Kromě toho, že to bylo úvodní reprezentační utkání sezony, byl to zároveň první zápas pro Miloše Říhu, který vystřídal na postu hlavního trenéra Josefa Jandače. Navíc včerejším utkáním se oslavilo 110 let českého hokeje.

Česko – Švédsko 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Společné slavnostní buly provedli šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel a česká hokejová legenda Jaromír Jágr. Poté byla ještě věnována vzpomínka tragicky zahynulým českým hokejistům, jejichž letadlo mělo před 70. lety nehodu nad kanálem La Manche.

Poté už přišel samotný zápas, který zahájil letošní sezonu Euro Hockey Tour.

První gól padl v 9. minutě do branky Jakuba Kováře, který nezachytil Liljovu střelu bez přípravy. Našim se povedlo vyrovnat za dvě minuty díky přečíslení tři na dva. Kubalík přihrál Zámorskému, který trochu se štěstím překonal švédského gólmana.

Zpátky se do vedení vrátili hosté ve 29. minutě. Po vyhraném buly vypálil na Kováře Bengtsson, jehož střelu by český gólman pravděpodobně zachytil, ale puk ještě tečoval Sörensen a po odrazu od Kovářovy masky skončil v brance.

Na 1:3 zvyšoval za čtyři minuty Davidsson. Gólu předcházela velká chyba Červeného, který přišel u hrazení uvnitř českého obranného pásma o puk. Brzy se ale našim povedlo snížit. Sekáč našel přesnou přihrávkou najíždějícícho Koláře, který se trefil přesně k tyči.

Čeští hokejisté ještě měli několik možností k srovnání, ale švédský tým už si výhru nenechal ujít.

„Já jsem spokojený, protože co jsme si řekli, to jsme plnili od první třetiny. Předvedli jsme náročný hokej, vydrželi jsme bruslit i tu poslední třetinu, kdy jsme byli dokonce lepší. Škoda těch chyb. Z chyb, které jsme udělali, jsme byli i potrestáni. Ale pokud budeme takhle pracovat, tak se nám to vrátí. Musí se nám to vrátit. Klukům děkuji, jen škoda, že jsme nevyrovnali, protože si to za ten boj a práci, kterou odvedli, zasloužili,“ řekl po zápase Miloš Říha.

Branky a nahrávky: 11. Zámorský (D. Kubalík), 35. Kolář (Sekáč) – 9. J. Lilja (Larsson), 29. N. Sörensen (Bengtsson, Wikstrand), 33. Davidsson (Nygard). Rozhodčí: Gofman, Oskirko (oba Rus.) – Hynek, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 9723.

Česko: Jakub Kovář – Nakládal, Kolář, Mozík, Krejčík, Zámorský, Jordán, M. Doudera, D. Musil – Sekáč, Nestrašil, D. Kubalík – Kousal, Tomášek, H. Zohorna – Řepík, R. Hanzl, Červený – Vincour, Horák, Lenc – od 41. navíc Zdráhal. Trenéři: Miloš Říha st., Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Švédsko: L. Johansson – Persson, Bertilsson, Bengtsson, Wikstrand, Arnesson, Sellgren – Brodin, Josefson, J. Lilja – N. Sörensen, Rasmussen, Wedin – Davidsson, Lander, Nygard – Larsson, L. Johansson, Fröberg. Trenéři: Rikard Grönborg, Johan Garpenlöv a Peter Popovic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient