Česko pořádá ME v softbalu. Bude chtít potvrdit roli favorita

Dvěma jasnými výsledky vstoupil český softbalový tým do evropského šampionátu, který se koná v Havlíčkově Brodě a Kostelci nad Orlicí. Belgii jsme porazili 15:0, poté Itálii 13:1.

Čekalo se, že Belgie bude více kousat, vždyť obhajuje z minulého ME bronzové medaile.

Český tým tak potvrdil roli favorita. Cílem českého týmu je nejenom úspět na tomto ME, ale zároveň se kvalifikovat na světový šampionát, který se bude konat také v České republice.

V dalších utkáních se Češi střetnou s Velkou Británií, Litvou a Německem. “Britové jsou nevyzpytatelní, protože vždycky posbírají hráče z celého Commonwealthu, takže je vždy velkým překvapením, s kým přijedou. V ostatních zápasech bychom měli být rozhodně favority, protože softbal tam není na takové úrovni jako u nás,” zhodnotil soupeře vnitřní polař Tomáš Klein.

Pokud by Češi vyhráli celkové ME, dosáhli by tak na čtvrtý titul za sebou, což se ještě nikomu nepodařilo. Na posledních dvou evropských šampionátech se naši softbalisté střetli ve finále vždy s Dánskem. A právě tento severský tým by měl znovu být naším největším soupeřem o titul. “Dánsko je evropskou velmocí a všechny zápasy s nimi jsou vyrovnané. Mají kvalitu na nadhozu i na pálce a silnou psychiku. Pro nás je to největší soupeř,” připustil český reprezentant.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz