Search
Close this search box.

Česko narazí ve čtvrtfinále mistrovství světa na USA

Po včerejším vítězství našich hokejistů nad Běloruskem bylo jasné, že ve své skupině skončí český tým na třetím místě. Otázka v tu chvíli zněla, kdo bude naším soupeřem pro čtvrtfinále. Rozhodnout o tom měl duel mezi Finskem a USA. Severský tým nakonec vyhrál přesvědčivě 6:2 a umístil se ve skupině B na prvním místě. Američané jsou druzí a stali se tak naším soupeřem pro čtvrteční čtvrtfinále.

Spojené státy ve své skupině porazily Norsko 9:3, Jížní Koreu 13:1, Lotyšsko 3:2 (v prodloužení), Německo 3:0, Kanadu 5:4 (v prodloužení) a až v posledním zápase přišla zmiňovaná porážka s Finskem 2:6.

Podle asistenta hlavního trenéra Václava Prospala mají Američané slabinu především v předbrankovém prostoru i kvůli mladé a tím pádem nezkušené obraně. Naopak v útoku je jejich velká síla, spoléhají se především na jednu z největších hvězd NHL Patricka Kanea. Ten je zatím v čele kanadského bodování šampionátu za 5 branek a deset přihrávek. Nejlepší z našich je Dmitrij Jaškin se sedmi body.

Naposledy se američtí hokejisté prosadili medailově na MS v Praze 2015, kdy získali bronz.
Český tým se s Američany střetl o letošní olympiádě, porazil je ve čtvrtfinále v prodloužení 3:2.

Naši hokejisté se pro čtvrtfinále musí přestěhovat do Herningu, doposud odehráli své zápasy v Kodani.
Pokud by český tým ve čtvrtfinále uspěl, pro semifinálový duel by opět byla na Staroměstském náměstí připravena velkoplošná obrazovka.

Zatím druhou jistou čtvrtfinálovou dvojicí je Finsko se Švýcarskem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient