Česko bude mít potřetí v historii Eurovize finálového zástupce

Tip bookmakerů na to, že česká skupina Lake Malawi postoupí do sobotního finále Eurovize, vyšel. Tato indie-popová kapela se jako třetí český interpret v historii dostal mezi nejlepší v této tradiční mezinárodní hudební soutěže. Poprvé se to povedlo Gabriele Gunčíkové v roce 2016 a podruhé vloni Mikulasi Josefovi, který se celkově umístil na skvělém šestém místě.

Lake Malawi vystoupili v prvním semifinálovém bloku se skladbou Friend of a Friend. „Na semifinále se těšíme. Vyzkoušeli jsme si své vystoupení už několikrát a celkově z toho máme dobrý pocit,“ řekl v České televizi před večerním vystoupením frontman kapely Albert Černý.
Podle tohoto třineckého rodáka možná pomohlo jeho skupině dostat se do finále i ta skutečnost, že jsou populární i u našich severních sousedů. „Vnímám podporu z Polska. Jsem totiž z Třince a mluvím s částí naší rodiny polsky. Už jsem dělal několik rozhovorů pro polskou televizi a určitou náklonnost tam cítím. Jsem samozřejmě rád, protože je to velká země a jejich hlasy potřebujeme,“ podotknul Černý.
Do finále postoupilo také Řecko, Bělorusko, Srbsko, Kypr, Estonsko, Austrálie, San Marino, Slovinsko a Island.

Tato soutěž je zajímavá v tom, že diváci nemohou hlasovat pro zpěváka ze své země. I díky tomu pak mají šanci na úspěch i interpreti z menších zemí, jako je právě třeba Česko.

Druhé semifinále se uskuteční dnes. Finálový večer bude v přímém přenosu uvádět Česká televize. Jako hlavní host na něm vystoupí Madonna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.