Česko bude mít dva zástupce ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Hokejové kluby z Plzně a Brna zvládly odvety osmifinále Ligy mistrů a postoupily mezi posledních osm.

HC Plzeň – HC Bolzano 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Tenhle zápas patřil především Milanu Gulašimu, který čtyřmi góly sestřelil italské Bolzano. Další dva góly přidali Preisinger a Indrák.
Plzeň si přivezla z Bolzána výhru 6:1, tak se možná čekalo, že dnešní odvetu vezmou Západočeši v lehce klidnějším tempu. Jenže Plzeň si nechtěla pokazit sérii vyhraných zápasů v letošní Lize mistrů a navíc třeba věřila, že dnešní vítězství by jí mohlo nakopnut do lepších výsledků v extralize, kde zatím tápe. “Jsou tady dvě soutěže. Jedna je pro nás základní, a to je extraliga. Jsem rád, že jsme ale postoupili i v mezinárodní soutěži a přišli diváci. Není špatné postoupit mezi osm nejlepších týmů Evropy, náš tým ukázal sílu. Umí vyhrávat. Chceme to přenést do extraligy,” řekl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Ve čtvrtfinále narazí Plzeň na švédskou Skellefteu, která se nečekaně trápila s norským Storhmarem.

Branky a nahrávky: 16. Gulaš z tr. střílení, 22. Gulaš (V. Němec), 24. Gulaš (V. Němec), 26. Preisinger (Indrák), 34. Gulaš, 52. Indrák (Kaňák, Gulaš) – 29. Insam (Kuparinen), 34. Findlay. Rozhodčí: Linde (Švéd.), Lemelin (Švýc.) – J. Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4831. První zápas: 6:1, postoupila Plzeň.

Tappara Tampere – Kometa Brno 5:5 (2:0, 1:2, 2:3)

I Brno si vytvořilo v prvním zápase velký náskok – 5:1. A i v odvetě se našemu mistrovskému týmu povedlo vsítit pět branek, takže ho nemuselo tolik mrzet stejný počet obdržených gólů.
Finové sice vedli po první třetině o dva góly, ale Brnu se v první půlce druhého dějství povedlo vyrovnat. Pak se sice Finům opět podařilo odskočit o dvě branky, ale Brno to nijak nezaskočilo a znovu dokázalo záhy vyrovnat.

Ve čtvrtfinále se tým z moravské metropole stejně jako Plzeň střetne s celkem ze Švédska, s Frölundou.

Branky a nahrávky: 3. Vittasmäki (Kemiläinen), 12. Fälth (Elorinne, Malinen), 31. Erkinjuntti (J.-M. Järvinen, Vittasmäki), 45. Erkinjuntti (Kemiläinen, Ojamäki), 58. Jasu (J.-M. Järvinen, Malinen) – 24. Kašpar, 25. Zaťovič (Mueller), 49. J. Hruška, 54. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 56. Dočekal (Köhler, L. Čermák). Rozhodčí: Müller, Wiegand (oba Švýc.) – Nikulainen, Pesonen (oba Fin.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 4049. První zápas: 1:5, postoupila Kometa.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient