Search
Close this search box.

Českem se prohnala bouře Fabienne. Komplikovala dopravu na železnici, silnici, ale i u tramvají

Předpovědi meteorologů se potvrdily. Očekávaná bouře Fabienne se přehnala přes Českou republiku a způsobila na některých místech kalamitu v podobě popadaných stromů a zatopených sklepů.

Několik železničních tratí je právě kvůli spadlým stromům přerušeno. Vlaky např. nejezdí na Rakovnicku, u Lužné u Rakovníka tam do spadlého stromu najel vlak. K žádnému zranění cestujících ale nedošlo. České dráhy zde musely zajistit autobusy. „Odstraňování mimořádnosti bude trvat nejspíše několik hodin. V úseku je zavedena náhradní autobusová doprava,“ uvedl na twitteru koordinátor dopravy Pražské integrované dopravy. Ke zranění jednoho z cestujících však došlo u Všetat, kde na bok vlaku spadl strom.
Na železnici jsou kvůli popadaným stromům problémy i na tratích u Lysé nad Labem právě v úseku Všetaty – Dřísy, dále mezi stanicemi Vrané nad Vltavou a Davle, Lovosicemi a Ústím nad Labem a Berounem a Zdicemi.

Bouře však způsobovala komplikace i v pražské tramvajové dopravě. Prudký déšť způsobil zatopení výhybek, a tak docházelo ke zpoždění tramvajových souprav v Holešovicích, ve Vysočanech, na Malé Straně, u Vozovny Střešovice a na Malovance.

Spadlé stromy brání v jízdě i automobilistům.

Na mnoha místech dochází i k výpadkům elektřiny. Mělo by jít o desítky postižených rodin. Zaměstnanci energetiky však zatím kvůli silnému větru nemohou pracovat na odstraňování problémů. Stále totiž hrozí další pády stromů.
Hasiči také vyjížděli ke spoustě zatopených sklepů.

Bouře Fabienne nejdříve zasáhla navečer severozápad (Karlovarsko, Plzeňsko a Ústecko), pak se přesouvala přes Středočeský a Jihočeský kraj na Vysočinu.

Nárazy větru dosahovaly na některých místech rychlosti až 25-30 metrů za sekundu, na horách dokonce 40 m/s nebo-li 144 km/h.
Během pondělka by měl vítr postupně slábnout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient