České volejbalistky zatím kvalifikaci vůbec nezvládají. Prohrály se slabým Estonskem

(Aktualizováno před )

Po dvou nečekaných porážkách s Finskem a Švédskem věděly české volejbalistky, že v dvojzápase proti Estonsku musí stoprocentně zabrat. První domácí zápas vyhráli hladce 3:0, jenže odveta na palubovce soupeře jim nevyšla a přivezly si porážku 2:3. V tuto chvíli jsou tak v tabulce až na třetím místě, což před lednovými zápasy se severskými týmy moc optimisticky pro postup na ME nevypadá…

První utkání se hrálo v Jablonci nad Nisou. České hráčky se sice v první setu přetahovaly o výhru, nakonec však vyšel vítězně pro ně. V dalších dvou sadách už ale jasně dominovaly.

ČR – Estonsko 3:0 (23, 12, 19)
Sestava a body ČR: Strušková 7, Šmídová 5, Havelková 11, Holásková 9, Orvošová 12, Mlejnková 11, libero Dostálová – libero Chevalierová. Trenér: Pommer.

Zato druhé utkání v Tallinu naše hráčky vůbec nezvládly. První set vyhrály Estonky hladce o deset bodů. Ve druhé sadě naše reprezentantky zabraly, ale v koncovce byly úspěšnější domácí hráčky. “Estonky nás zatlačily servisem, vůbec jsme nezachytili začátek zápasu. Špatně jsme přihrávali set a půl,” uvedl trenér Zdeněk Pommer.
To se však obrátilo ve třetím setu, kdy měly ke konci pevnější nervy a přesnější ruku české volejbalistky. Vypadalo to, že je vyhraný set nakopl, což dosvědčovala čtvrtá sada, kterou Češky jasně ovládly. Pátá hra však bylo velké drama, které ve svůj prospěch obrátil tým z Pobaltí.
“Postupně jsme se do zápasu dostali. Zlepšili jsme všechny činnosti, dobře jsme bránili a začali jsme nadrážet jejich klíčové hráčky. Pátý set je vždy otevřený, byl jako na houpačce a my jsme v koncovce byli méně důrazní než soupeř,” uznal český kouč.

Estonsko – ČR 3:2 (15, 24, -24, -16, 14)
Sestava a body ČR: Strušková 6, Šmídová 1, Havelková 23, Holásková 13, Orvošová 16, Mlejnková 13, libero Dostálová – Kopáčová 1, Valková 3, P. Kojdová, Svobodová, Purchartov