Search
Close this search box.

České volejbalistky vstoupily úspěšně do evropských pohárů

Skvěle vstoupily do evropských volejbalových pohárů jak hráčky Prostějova, tak i odbíjenkářky z Ostravy.

Prostějov hrál dlouhé roky Ligu mistrů. Letos však kvůli snížení rozpočtu a tím pádem odchodu hvězd se přihlásil jen do poháru CEV. A jeho hráčky do něj vstoupily úspěšně. V Bulharsku vyhrály nad Levski Sofia 3:0 na sety (25:18, 25:18, 25:16) a domácí odveta by tak měla být jen formalitou.

Levski Sofia – Prostějov 0:3 (-18, -18, -16)
Rozhodčí: Ujháziová (Maď.), Ayata (Tur.). Čas: 65 min. Diváci: 150.
Sestava a body Prostějova: Nová 10, Bežandolská 7, Horká 10, Toufarová 12, Tomašeková 7, Zatloukalová 1, libero Slavíková. Trenér: Petráš.

Dařilo se i volejbalistkám Ostravy, které to měly proti rakouskému týmu ze Štýrského Hradce těžší, ale nakonec si vítězství také vybojovaly.
Pro ostravský tým je to důležité vítězství, protože ho může třeba nakopnout k lepším výsledkům v domácí soutěži. Po letním odchodu tří hráček základní sestavy se loňský bronzový tým trápí a je v extralize až na předposledním místě s jedinou výhrou z deseti zápasů.
„Musím pochválit celý tým, protože jsme si zápas vybojovali. Dva sety, které jsme prohráli, jsme si nepřihráli a soupeř nás tlačil servisem. V extralize musíme pokračovat v nasazení jako dnes nebo jako nedávno proti Olomouci,“ řekl kouč Zdeněk Pommer.

Ostrava – Štýrský Hradec 3:2 (26, -16, -18, 15, 9) Rozhodčí: Chumak (Rus.), Rentzschová (Něm.). Čas: 130 min. Diváci: 450. Sestava a body Ostravy: K. Žolnerčíková 6, Zemanová 7, Kašparová 3, Makauskaiteová 15, Nečasová 2, Diatková 16, libero Chevalierová – Zedníková 8, Sedláčková 3, Lukáčová 1, Faltínová 1, Červenková. Trenér: Pommer.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient