České volejbalistky vstoupily úspěšně do evropských pohárů

Skvěle vstoupily do evropských volejbalových pohárů jak hráčky Prostějova, tak i odbíjenkářky z Ostravy.

Prostějov hrál dlouhé roky Ligu mistrů. Letos však kvůli snížení rozpočtu a tím pádem odchodu hvězd se přihlásil jen do poháru CEV. A jeho hráčky do něj vstoupily úspěšně. V Bulharsku vyhrály nad Levski Sofia 3:0 na sety (25:18, 25:18, 25:16) a domácí odveta by tak měla být jen formalitou.

Levski Sofia – Prostějov 0:3 (-18, -18, -16)
Rozhodčí: Ujháziová (Maď.), Ayata (Tur.). Čas: 65 min. Diváci: 150.
Sestava a body Prostějova: Nová 10, Bežandolská 7, Horká 10, Toufarová 12, Tomašeková 7, Zatloukalová 1, libero Slavíková. Trenér: Petráš.

Dařilo se i volejbalistkám Ostravy, které to měly proti rakouskému týmu ze Štýrského Hradce těžší, ale nakonec si vítězství také vybojovaly.
Pro ostravský tým je to důležité vítězství, protože ho může třeba nakopnout k lepším výsledkům v domácí soutěži. Po letním odchodu tří hráček základní sestavy se loňský bronzový tým trápí a je v extralize až na předposledním místě s jedinou výhrou z deseti zápasů.
„Musím pochválit celý tým, protože jsme si zápas vybojovali. Dva sety, které jsme prohráli, jsme si nepřihráli a soupeř nás tlačil servisem. V extralize musíme pokračovat v nasazení jako dnes nebo jako nedávno proti Olomouci,“ řekl kouč Zdeněk Pommer.

Ostrava – Štýrský Hradec 3:2 (26, -16, -18, 15, 9) Rozhodčí: Chumak (Rus.), Rentzschová (Něm.). Čas: 130 min. Diváci: 450. Sestava a body Ostravy: K. Žolnerčíková 6, Zemanová 7, Kašparová 3, Makauskaiteová 15, Nečasová 2, Diatková 16, libero Chevalierová – Zedníková 8, Sedláčková 3, Lukáčová 1, Faltínová 1, Červenková. Trenér: Pommer.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak