České volejbalistky nečekaně klopýtly se Švédskem

Hned na začátku kvalifikace o mistrovství Evropy české volejbalistky nečekaně klopýtly. V Jablonci nad Nisou prohrály se Švédskem 2:3 po setech 25:19, 22:25, 25:15, 20:25, 7:15 a získaly tak jen bod.

Přitom první set Češky zvládly dobře. Udělaly si náskok, který udržely až do konce. Stejně to vypadalo i ve druhé sadě, v níž však nakonec náskok trestuhodně prohospodařily. Ve třetím setu to vypadalo, že se naše hráčky poučily a vyhrály ho přesvědčivě o deset bodů. Jenže místo doražení soupeře naše hráčky vypadly z rytmu, čehož seveřanky využily k zisku čtvrtého setu. Pátá sada už byla hraná z naší strany v křeči a podle toho i vypadal výsledek – 7:15…

„Příště musíme hrát více agresivněji a odvážněji. Tenhle zápas musíme hodit za hlavu a jít dál
,“ řekl český trenér Zdeněk Pommer.

Nečekané selhání teď budou muset naše hráčky napravit 22. srpna (znovu v Jablonci), kdy se střetnou s Estonskem. Ze skupiny postoupí dva týmy.

To muži už mají účast na ME jistou díky čtvrtfinálové účasti na předešlém šampionátu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak