Search
Close this search box.

České volejbalistky jsou v dobré formě, mužům se ale zatím moc nedaří

Zatímco české volejbalistky si připsaly už druhé vítězství v Evropské lize, jejich mužští kolegové ani napodruhé nevyzráli na finského protivníka.

Oba reprezentační týmy se včera představily v Praze. Nejdříve nastoupily na palubovku v hale na Podvinném mlýně české reprezentantky proti Španělsku. Začátek jim vůbec nevyšel, prohrávaly 1:7. Trenér Zdeněk Pommer si vzal oddychový čas, který jeho družstvu pomohl. Naše volejbalistky začaly postupně ztrátu stahovat a ke konci se i dostaly do vedení, které už udržely.
V druhém setu měly české odbíjenkářky od začátku převahu a sadu vyhrály o devět bodů.
Třetí set byl obdobný, naše hráčky se dostaly do jasného vedení, a tak trenér mohl dát více šancí i hráčkám z lavičky. i tak si naše hráčky došly k poklidnému vítězství nejenom v sadě, ale i celkově v utkání.

Po ženách nastoupili ke svému druhému utkání Evropské ligy čeští volejbalisté. Opět jim byli soupeřem Finové stejně jako o víkendu.
Začátek zápasu patřil našim hráčům, ale Finové se postupně zlepšovali a nakonec si došli i k výhře v úvodní sadě. I ve druhém setu začali lépe naši volejbalisté, v jednu chvíli vedli o šest bodů. Finský tým sice ztrátu stahoval, ale naši jim pak zase utekli na několikabodový náskok, který už si udržovali do konce druhého setu.
Zbývající dva sety byly vcelku vyrovnané, ale koncovky vždy patřily severskému týmu, který si takl připsal druhou výhru nad českým družstvem v rozmezí několika dnů.

České volejbalistky se v sobotu na stejném místě střetnou od 16 hodin se Slovenkami, což by měl být těžší soupeř než byly Španělky. Po nich opět nastoupí muži, kteří se střetnou se španělským týmem.

Výsledky Evropské ligy ve volejbale

ČR – Španělsko 3:0 (20, 16, 21)
Rozhodčí: Stanisic (Švýc.), Gall (ČR). Čas: 74 min.
Sestava a body ČR: Valková 4, Kossányiová 11, Purchartová 7, Toufarová 4, Mlejnková 10, Strušková 10, libero Dostálová – Nová, Kopáčová 4, Baumruková, Orvošová 1, libero Vaňková. Trenér: Pommer.
Nejvíce bodů Španělska: Segurová 8, Riverová 7.

ČR – Finsko 1:3 (-23, 21, -19, -21)
Rozhodčí: Ozbarová (Tur.), Rychlík (ČR). Čas: 111 min. Diváci: 800.
Sestava a body ČR: Šulista 9, Zajíček 9, Finger 17, Džavoronok 5, Patočka 2, Janouch 1, libero Pfeffer – A. Bartoš 7, Hadrava 2, Beer 1, Michálek 7, Démar. Trenér: Nekola.
Nejvíce bodů Finska: Kaislasalo 22, Siirilä 15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient