České tenistky jsou ve finále Fed Cupu, střetnou se v něm s USA

Po roční pauze se naše tenistky opět představí ve finálovém klání týmové soutěže v rámci Fed Cupu.

Už v sobotu na finále zadělaly skvělými výkony Kvitová s Plíškovou.

Kvitová se střetla s Görgesovou a začátek nebyl pro naší tenistku úplně ideální, prohrávala 1:3. Pak ale hlavně zlepšila return, navíc se nebála riskovat posílat balóny do rohů kurtu. Srovnala skóre a šla si pro vítězství v prvním setu. Druhý set už byl jasně v režii Kvitové, která hned vzala soupeřce servis. Naše tenistka působila po celý set suverénějším dojmem. Možná jí pomohlo i to, že letos svou soupěřku už dvakrát porazila. Naopak na Görgesové pak už byla vidět určitá odevzdanost.

Plíšková nastupovala do zápasu proti Kerbrové s vědomím, že s ní má pasivní bilanci 3:7. V tomto zápase ale vůbec nebylo vidět, že by z její hry měla mít nějaké komplexy. Dařilo se jí především na servisu, dala patnáct es.

Do prvního nedělního zápasu nejdříve nastoupila Karolína Plíšková jako naše jednička. I tentokrát jí šel dobře servis, ale ve všem ostatním jí soupeřka předčila, což rozhodlo. Především pohyb po kurtu měla Němka lepší a také byla odvážnější a nespoléhala se jen na obranu. Několikrát tak Plíškovou brejkla a došla si pro vítězství.

Nyní to tedy bylo na Kvitové, aby rozhodla o našem vítězství ještě než sehráním čtyřhry. A stalo se tak, protože Kvitová si přivezla do Stuttgartu skvělou formu. Kerbrové vpodstatě vůbec nedala šanci na nějaký zvrat v utkání a v pohodě si došla pro vítězství a českému týmu zajistila postup do finále, v kterém se naše tenistky střetnou doma s Američankami. „Šla jsem na kurt nervózní, ale získala jsem rychle brejk a uklidnila se,“ pověděla po zápase Kvitová.

Čtyřhra se pak tedy odehrávala už za rozhodnutého stavu a nakonec se ani pro skreč domácího týmu nedohrála.

Semifinále tenisového Fed Cupu ve Stuttgartu (hala, antuka):
Německo – ČR 1:4

Görgesovou – Kvitová 3:6, 2:6, Kerberovou – Karolína Plíšková 5:7, 3:6, Görgesová – Karolína Plíšková 6:4, 6:2, Kerberová – Kvitová 2:6, 2:6, Görgesová, Grönefeldová – Strýcová, Siniaková 5:7 skreč Görgesová, Grönefeldová.

Druhé semifinále tenisového Fed Cupu v Aix-en-Provence: Francie – USA 2:3

Parmentierová – Stephensonová 6:7, 5:7, Mladenovičová – Wandevegheová 1:6, 6:3, 6:2, Mladenovičová – Stephensová 2:6, 0:6, Parmentierová – Keysová 6:7 (4:7), 4:6, Hesseová, Mladenovičová – Matteková-Sandsová, Vandewegheová 6:4, 3:6, 10:6.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!