Search
Close this search box.

České špičky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku přijely na výroční kongres do Kroměříže

Více než pět set odborníků v oboru otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku přijelo na třídenní výroční kongres, který začal ve středu v Kroměříži. Během večerního slavnostního zahájení v prostorách Domu kultury účastníky pozdravili Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, Jaroslav Němec, starosta Města Kroměříž a Lenka Mergenthalová, ředitelka Kroměřížské nemocnice, a.s. Čestnou přednášku na téma nové léčby spánkové apnoe vedl profesor Karl Hörmann z univerzitní nemocnice v německém Menhaimu. Letošní 80. kongres České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP pokračoval ve čtvrtek a končí dnes odborným programem, v němž vystoupí české špičky této oblasti medicíny.

„Je to velká čest, že se nám podařilo tuto významnou celostátní odbornou akci přivést do Kroměříže. Nosným tématem letošního programu je rinologie, zabývající se onemocněními nosních a paranazálních dutin, a také problematika nádorů hlavy a krku,“ popsal Ivan Pár, prezident kongresu a primář Otorinolaryngologického oddělení Kroměřížskké nemocnice. Podle jeho slov se kongresu v Kroměříži účastní nejvýznamnější odborníci ze všech otorinolaryngologických pracovišť v zemi a je to tedy skvělá příležitost předat si nejnovější zkušenosti z diagnostiky a léčby usních, nosních a krčních chorob. Svou samostatnou sekci mají na kongresu vedle lékařů také zdravotní sestry a další nelékařští zdravotničtí profesionálové pracující v oboru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient