České snowboardistky znovu prokázaly svou kvalitu. Samková je stříbrná, Pančochová skončila čtvrtá

(Aktualizováno před )

Eva Samková se dnes poprvé v letošní sezoně představila ve snowboardcrossu v rámci Světového poháru a hned zajela skvěle. V italské Cervinii nestačila jen na Američanku Lindsey Jacobellisovou.
Nejenom pro naši dvojnásobnou olympijskou medailistku, ale i pro všechny ostatní závodnice to byla letošní premiéra, protože kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám byly předchozí světové závody zrušeny. Samková se tak musela udržovat ve formě v kláních Evropského poháru.
Že má skvělou formu, dokazovala dnes Samková už ve čtvrtfinálové jízdě, kterou suverénně vyhrála. V semifinále byla druhá nejrychlejší, stejného umístění tedy zopakovala i ve finále.
Další naše závodnice Vendula Hopjáková vypadla už ve čtvrtfinále. To čeští muži Jan Kubičík, Matouš Koudelka a Radek Vintr vypadli už v kvalifikaci.
Další závod Světového poháru ve snowboardcrossu se uskuteční až v únoru v německém Feldbergu.

Slušného umístění dosáhla i Šárka Pančochová ve slopestylu. V čínském středisku Secret Garden skončila čtvrtá a také pro ní to byl vstup do Světového poháru.
Oproti kvalifikaci, kde skončila třetí, si tedy o jedno místo v samotném finálovém závodě pohoršila. „Nepodařilo se mi předvést jízdu, jakou jsem chtěla. Snowboarding může být někdy frustrující. Někdy vyhraješ, jindy prohraješ. Důležité je, aby tě to bavilo,“ napsala Pančochová na facebooku.

O hodně horšího umístění pak dosáhla 28letá česká závodnice na U-rampě, kde skončila dvanáctá.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz