České krásky dobývají i atletický svět

Ostravští fanoušci mohli během tohoto víkendu při Kontinentálním poháru obdivovat nejenom skvělé atletické výkony, ale se zalíbením pozorovat i krásná těla závodnici (i závodníků). Nejvíce obdivovanou byla např. australská sprinterka Michelle Jenneková, která je v posledních měsících častým objektem kamer, když se před startem rozcvičuje sexy tanečkem.

Ale i mezi českými atletkami se najdou samozřejmě sympatické krásky.

Denisa Rosolová – už dlouhodobě je tato atletka (dříve sedmibojařka a dálkařka, poté čtvtrkařka) vnímána jako jedna z nejkrásnějších českých atletek. V současné době ale její krásu nemůžeme na atletických oválech obdivovat, protože před pár měsíci porodila dcerku Evelin, kterou má mimochodem s českým atletickým reprezentantem Sebastianem Helceletem.
Tato 31letá závodnice dosáhla největších úspěchu na trati 400m př. Na mistrovství Evropy v roce 2012 získala stříbrnou medaili. Na stejném šampionátě získala ještě bronz ze čtvrtkařské štafety. Má i zlatou medaili a to z halové hladké čtvrtky (2011). Párkrát se i zúčastnila olympijských her.
Mimochodem úvodní foto patří právě Denise Rosolové…

Jiřina Ptáčníková – Shodou okolností i tato blonďatá kráska se brzy stane matkou. A aby se to nepletlo, otcem dítěte bude též atlet, tyčkař Jan Kudlička. A ještě jedna hezká shoda, i Ptáčníková je tyčkařkou.
Na svoji kariéru může být pyšná, získala zlatou medaili na ME 2012, o dva roky později si skočila pro stříbro na halovém evropském šampionátě.
Stejně jako Rosolová, i ona má nepočítaně medailí z domácích šampionátů.

Kateřina Cachová – 28letá sedmibojařka zatím ještě na velkou medaili ze světového či evropského klání čeká, ale postupnými kroky se k ní blíží. Letos byla na ME šestá, v jednu chvíli se však průběžně držela i na třetím místě.

Eliška Klučinová – I tato okatá atletka dělá víceboj. V posledních letech se však dost potýká se zdravotními problémy. Jejím největším úspěchem je bronzová medaile z halového ME, které se před třemi lety konalo v Praze. Zároveň je také držitelkou českého rekordu v sedmiboji – 6 283 bodů.

Kristiina Hannele Mäki – kdo nesleduje atletiku, tak se asi diví, co zde dělá žena tohoto jména. Mäki však opravdu reprezentuje Českou republiku, protože sice otec pochází z Finska, ale maminka je Češka. A Kristýna se rozhodla závodit za zemi ve středu Evropy. V tuto chvíli je držitelkou českého rekordu na 5 000m (15:31,15). Stejně jako Cachová ještě na výraznější úspěch čeká, ale v 26 letech ještě nadále může doufat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak