České kolektivní sporty včera zažívaly smutek

Když dostaly české volejbalistky do kvalifikace o ME soupeřky z Finska, Estonska a Švédska, většina fanoušků odbíjené zajásala: Přes ně se dá postoupit. Jenže se tak nestalo…

Všechno pokazil hned první zápas, když Češky doma nečekaně prohrály se Švédskem 2:3 a to vedly 2:1 na sety. České volejbalistky nezvládly i následující zápas ve Finsku, kde podlehly stejným výsledkem, i když i zde vedly už 2:1…
Tyto dvě ztráty pak už nebyly schopné dotáhnout. Sice tři ze zbývajících čtyř zápasů vyhrály, to jim však na postup nestačilo. Na evropském šampionátu se představí Finsko a Estonsko. Právě včerejší vítězství týmu z Pobaltí nad jistým postupujícím týmem z Finska rozhodlo o tom, že naše volejbalistky budou navzdory výhře nad Švédskem (též včera) po 14 letech na ME chybět a to se na něm poprvé představí 24 týmů místo dosavadních šestnácti. I proto to byla velká šance se na šampionát (pořádají ho společně Turecko, Maďarsko, Slovensko a Polsko) dostat…

Švédsko – Česko 0:3 (-20, -24, -18)
Rozhodčí: Romero (Šp.), Fanucci (San Mar.). Čas: 74 min. Diváci: 1100.
Sestava a body ČR: Strušková 3, Zatloukalová 3, Mlejnková 12, Holásková 15, Orvošová 9, Janečková 10, libero Dostálová – Toufarová 2, P. Kojdová, Kopecká, libero Chevalierová, Vyklická. Trenér: Pommer. Nejvíce bodů Švédska: A. Haaková 11, Lazicová 9.

Finsko – Estonsko 1:3 (-20, 15, -14, -17)

Včera se nedařilo ani basketbalistkám USK Praha, které doma podlehly v rámci Euroligy ruskému Orenburgu. Byl to napínavý zápas, o vítězkách muselo rozhodnout až druhé prodloužení.

Přitom se zdálo, že Pražanky mají zápas pod kontrolou. První čtvrtinu vyhrály 30:18, v polovině zápasu náskok navýšily o dalších pět bodů. Pak se však Rusky vzchopily a utkání dospělo do dvojího nastaveného času.
„Z naší strany nejhorší výkon, když nepočítám Jekatěrinburg. Je to škoda, protože tohle utkání jsme měly doma uhrát. Tohle nebylo v plánu. Osobně mě mrzí výkon, protože hrát na dvě střelkyně je málo,“ řekla trenérka Natália Hejková. „Projevilo se, že jsme přes svátky vypadly z rytmu, ale především máme hodně zdravotních problémů. Rotace je tak velmi úzká. Ayayiová má zraněné rameno, vlastně skoro každá hráčka má nějaký problém,“ dodala Hejková.

USK tak kleslo na třetí místo. První je bezkonkurenčně Jekatěrinburg, na druhé místo poskočil francouzský Bourges.

ZVVZ USK Praha – Orenburg 86:90 po druhém prodloužení (30:18, 47:30, 60:51, 71:71, 80:80)
Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 22, Thomasová 20, Ayayiová 14, Oblaková 11 – Jonesová 29, Nichollsová 12, Ygueravideová a Novikovová po 11. Fauly: 22:21. Trestné hody: 27/20 – 22/13. Trojky: 6:7. Doskoky: 47:46.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak