České florbalové hvězdy odmítají hrát pod finským koučem

Tak to tady ještě nebylo! Velká část českých florbalových hvězd odmítla nominaci na blížící se kvalifikaci o MS, která se bude hrát na přelomu ledna a února v Lotyšsku.

Matěj Jendrišák a Ondřej Němeček z Linköpigu, Patrik Suchánek, Milan Tomašík, Jiří Curney, Daniel Šebek a Matin Tokoš z Mladé Boleslavi, Milan Garčar ze Sparty, Adam Delong a Josef Rýpar z Vítkovic, Marek Beneš z Pixba Wallenstam a Filip Langer z Tatranu Střešovice. Poslední dva jmenovaní se do pobaltské země nevydají kvůli zdravotním problémům, ostatní jsou ale natolik zdraví, že by mohli do letadla směrem severovýchod odletět. To se ale s velkou pravděpodobností už nestane. Nejsou totiž v nominaci, protože o ní zkrátka nestojí… Nelíbí se jim dosavadní působení Petriho Kettunena na pozici hlavního reprezentačního kouče.

„Mrzí mě to, ale nesouhlasím s celou prací, kterou trenér dělá. Za dva roky jsme nebyli schopni poskládat lajny, hráli jsme bez systému, improvizace na každém postu a kroku. Můžu porovnat práci (bývalého trenéra) Radima Cepka a Peteho Kettunena. Co se týče systému, tak to jsou nebe a dudy,“ uvedl obránce Veltšmíd.

Podle předsedy komise reprezentace a mezinárodního rozvoje Václav Culka není vyloučeno, že ještě dojde ke změně názoru jmenovaných reprezentantů. „Někteří hráči za daných okolností při současném stavu realizačního týmu a vzhledem k soupeřům odmítli nominaci na kvalifikaci. Situaci stále nelze označit za definitivně vyřešenou, zabývat se jí bude výkonný výbor 25. ledna,“ uvedl Culka. „Řešili jsme, jak pokračovat vzhledem k nesouladu v realizačním týmu. Bylo více variant,“ dodal předseda.

Po neúspěšném listopadovém Euro Floorball Tour (tři zápasy – tři porážky) skončili u týmu dosavadní asistenti Pavel Brus a Milan Fridrich. V Lotyšsku už bude stát Kettunen na lavičce s krajany Akselim Ahtiainenem a Karem Kuussaarim.

Český tým čekají v kvalifikaci souboje s Lichtenštejnskem, Španělskem a Nizozemskem. Poté se střetnou o konečné umístění se soupeřem ze skupiny F, kterou tvoří domácí Lotyšsko, Německo, Rakousko a Francie. Na prosincový šampionát postoupí oba finalisté a vítěz duelu o 3. místo.

Nominace českých florbalistů na kvalifikaci MS
Liepaja (29. ledna – 2. února)

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Martin Beneš (Sparta Praha).
Obránci: Martin Pražan, Tomáš Sýkora (oba Chodov), Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Tichý (Mladá Boleslav), Daniel Šešulka (Chur/Švýc.), Ondřej Vítovec (EräViikingit/Fin.).
Útočníci: Jakub Boček, Jakub Renčín (oba Black Angels), Filip Forman, Patrik Šebek (oba FbŠ Bohemians), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Jiří Besta (Vítkovice), Jakub Kolstrunk (Sparta Praha), Patrik Dóža (Rychenberg/Švýc.), Martin Kisugite (Höllviken/Švéd.), David Šimek (Thun/Švýc.), Matyáš Šindler (FBC Ostrava).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.