České florbalistky na Seveřanky nestačily. Náladu si spravily výhrou nad Švýcarskem

O víkendu se české florbalistky zúčastnily Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu. Po dvou prohrách se Švédskem a Finskem si na závěr připsaly výhru proti švýcarskému výběru.

Nejdříve se Česko střetlo se Švédskem a nebylo daleko od senzace. Sice se našim florbalistkám nepovedla první třetina, zato v druhém dějství zabraly a ukázaly Seveřankám, že to s nimi nebudou mít lehké. „Zvýšily jsme přesnost kombinací. Z toho pak plynuly naše protiútoky a vyplatilo se nám to,“ uvedla jedna ze střelkyň Eliška Krupnová.
Třetí třetina začala lépe pro Švédky, které se hned v první minutě dostaly do vedení. Našim hráčkám se povedlo srovnat sedm minut před koncem. Už se zdálo, že dojde k prodloužení, když se švédskému celku povedlo dát v posledních vteřin rozhodující gól. „Mám smíšené pocity, protože jsem naštvaná, jak to bylo blízko. Zároveň jsem nadšená, jak jsme hrály a dřely. Nikdy bych si nemyslela, že Švédsko proti nám bude hrát na dvě lajny a nasadí úplný top, který tady teď má ve formě,“ dodala Krupnová.

Česko – Švédsko 6:7 (1:4, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Ratajová (Jiráková), 28. Mlejnková (Koníčková), 34. Krupnová (Ratajová), 36. Urbánková (Krupnová), 39. Ratajová (Jiráková), 53. A. Bočanová (Hermannová) – 1. Hultgrenová (Strandbergová), 4. Joelssonová (Rasmussenová), 6. Joelssonová (Rasmussenová), 20. Rasmussenová, 33. Rasmussenová (Joelssonová), 41. Joelssonová (Wibronová), 60. Delgadová Johanssonová (Wibronová). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 326.

Další den se Česká republika utkala s Finskem. Toto střetnutí našemu výběru příliš nevyšlo. Opět nezvládl první dějství a ani v tom druhém to naše hráčky nenapravily. Nakonec prohrály i třetí třetinu. „Z naší strany to bylo trochu uspané. Až v poslední třetině jsme měly více života i mimo lavičku. Proti takovému soupeři si nemůžeme dovolit hrát na nějakých 80 procent,“ prohlásila obránkyně Hana Koníčková.

Česko – Finsko 4:8 (0:1, 2:4, 2:3)
Branky: 22. Řepková (Plášková), 31. Mlejnková (Martináková), 48. Ratajová (Urbánková), 59. Enenkelová (Beránková) – 12. V. Kauppiová (Kippiläová), 22. Saariová (Nordmanová), 23. V. Kauppiová (Karjalainenová), 32. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 36. Manninenová (Lirkkiová), 49. vlastní Příleská, 54. Saariová (Karjalainenová), 57. O. Kauppiová (Nordlundová). Rozhodčí: Lehmann, Manser (oba Švýc.). Bez vyloučení. Diváci: 740.

Výhra přišla až v posledním utkání se Švýcarskem. Opět ale našim florbalistkám nevyšla první třetina, i když to byly ony, kdo jako první vstřelil gól. Ve druhé části se naše hráčky zlepšily a především v třetím dějství už Švýcarky přehrávaly. „Výborné utkání. Všechny jsme bojovaly a týmově dřely. Mělo to ten duch, který proti Finsku chyběl. Pro nás je hlavně po psychické stránce důležité, že jsme porazily Švýcarky podruhé za sebou. To nám může hodně pomoct do nadcházejících zápasů,“ uvedla útočnice Natálie Martináková.

Švýcarsko – ČR 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Gerigová (Rüttimannová), 20. Ulberová (Wikiová), 39. Wikiová (Rüttimannová) – 6. Beránková (Ratajová), 25. Martináková (Enenkelová), 43. Mlejnková (Beránková), 45. Mlejnková (Ratajová). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 689.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak