Search
Close this search box.

České Budějovice upravily levý břeh Vltavy

Dne 29. 6. byly dokončeny úpravy vstupů do řeky Vltavy u stejnojmenného sídliště, na kterých se podílelo město České Budějovice společně se společností Povodí Vltavy s.p.

„Snadnější vstup do řeky umožní úpravy na levobřežní bermě řeky, kde byly vytvořeny dva zálivy ve stávající regulaci ve tvaru kruhové úseče o průměru asi 15 metrů. V prostoru zálivu je počítáno s pozvolným svahem směrem k vodní hladině. Pod hladinou je doplněno stávající opevnění kamenným záhozem tak, aby bylo možné vstupovat do vody. V prostoru nad hladinou je vrstva z drobných oblázků a na zbývající ploše směrem do bermy je písek,“ říká k novinkám letošního léta náměstek primátora Petr Holický s tím, že součástí jsou také pochozí stupně pro bezpečný přístup z pobřežní stezky.

„Je třeba si uvědomit, že zlepšení podmínek vstupu se nerovná oficiálnímu koupališti. Lidé budou do vody i nadále vstupovat na vlastní nebezpečí. Na místě nebude žádný plavčík či někdo, kdo by na plavce dohlížel. To si musejí pohlídat sami,“ dodává náměstek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient