České Budějovice přezimují na čele druhé ligy. Na opačném pólu je žižkovská Viktorka

České Budějovice – Žižkov 4:1 (1:1)

Před zimní přestávkou druhé fotbalové ligy došlo na souboj prvního s posledním. Jihočeši ukázali, že jsou na vedoucí příčce právem. „Jsme šťastní, že se nám podařilo zvítězit. Dobře jsme do utkání vstoupili a šli do vedení. Pak nás trošku zmrazilo vyrovnání. Ale těší mě, že jsme zápas zvládli jako tým. Ukázala se kvalita týmu, ta rozhodla. Dříve bychom takový zápas nedotáhli do vítězného konce, teď už se nám to podařilo. Byla to hezká tečka za úspěšným podzimem,” podotkl po zápase českobudějovický trenér David Horejš.

Branky: 63. z pen. a 76. Táborský, 18. Havel z pen., 65. Mršič – 38. Batioja. Rozhodčí: Ardeleanu – Melichar, Hock. ŽK: Řezáč – Musa, Podrazký, Bazal, Mareš. Diváci: 1041.

Brno – Vlašim 1:2 (1:2)

Brněnským fotbalistům podzim příliš nevyšel. Moc nepomohla ani výměna trenéra. Je možné, že Zbrojovka přehodnotí své cíle a bude tvořit tým, který se pokusí o postup až v dalším ročníku naší druhé nejvyšší soutěže.

Branky: 36. Štepanovský – 2. Janda z pen., 18. Hadaščok. Rozhodčí: Lerch – Vlček, Vít. ŽK: Šural, Krejčí – Janda, Hadaščok, Kučera, Dao, Bačkovský. Diváci: 1425.

Ústí nad Labem – Chrudim 3:1 (3:0)

Před začátkem sezony by možná ústecký celek bral 6. místo a 25 bodů všemi deseti, ale poté, co měl úžasný vstup do soutěže (pět vítězství za sebou), možná jsou hráči trochu zklamaní. Né však trenér Aleš Křeček: “My víme, na čem musíme během zimy a jara pracovat a v čem se musíme zlepšit. Zisk dvaceti pěti bodů za podzim je slušný.“

Branky: 3. Šup, 25. M. Bílek, 34. Leibl – 64. Šípek. Rozhodčí: Rejžek – Pospíšil, Kubec. ŽK: Nágl, Bílek – Sulík, Rybička, Řezníček. Diváci: 642.

Znojmo – Hradec Králové 0:0

Východočechům závěr podzimu vcelku vyšel a mohou směle ze třetí pozice vzhlížet k jarním bojům o postup do první ligy. “Kromě dvaceti minut v prvním poločase, kdy nás soupeř přehrával, jsme si vypracovali pět gólových příležitostí. Bohužel jsme je neproměnili. Kluci jsou v kabině smutní. Za celý podzim se nemáme za co stydět. Je to další plusový bod z venku,” řekl k zápasu se Znojmem hradecký trenér Zdenko Frťala.

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Krčík – Martinec, Jukl. Diváci: 420.

FK Pardubice – Vysočina Jihlava 0:0

Stejně jako Hradec jsou na tom Pardubice s Jihlavou. Nemají špatně rozjetou soutěž a na jaře budou patřit k adeptům na průnik mezi fotbalovou elitu.

Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Poživil. ŽK: Kopřiva, Jeřábek, Petráň – Šefčík. ČK: 81. Kopřiva (Pardubice). Diváci: 527.

Baník Sokolov – MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Kdyby skončil podzim o tři kola dříve, byli by v ostravském týmu spokojeni. Jenže teď po třech prohrách za sebou panují v klubu určité rozpaky.

Branky: 11. Vávra, 69. Liener, 83. Kosak, 85. Stropek. Rozhodčí: Marek – Vitner, Polák. ŽK: Ožvolda (Vítkovice). Diváci: 410.

Táborsko – Varnsdorf 2:3 (0:1)

Ve Varnsdorfu jsou s podzimní částí druhé ligy velmi spokojeni. Jsou čtvrtí těsně za favority soutěže.

Branky: 72. Musiol, 89. Březina – 45. Dordič, 60. Kouřil, 90.+1 Kozma. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Dohnálek. ŽK: Hasil, Kopřiva – Kodeš. Diváci: 512.

Prostějov – Třinec 0:1 – předehráno

Scroll to Top
Web spravuje Webklient