České basketbalistky postupují na mistrovství Evropy

Po třinácté za sebou se dostaly české košíkářky na mistrovství Evropy.
Šampionát starého kontinentu se uskuteční příští rok na přelomu června a července v Srbsku a Lotyšsku a české basketbalistky si účast na něm zajistily po víkendové výhře nad Švýcarskem 88:53.
„Splnili jsme cíl, který jsme měli. Jsme spokojení, že vedeme skupinu, i když nás čeká ještě těžký zápas v Belgii, ale ten naštěstí z pohledu postupu už nebude nic řešit. Šli jsme od zápasu k zápasu, každý byl pro nás klíčový a vyšlo z toho pět výher,“ radoval se trenér Štefan Svitek.

České hráčky byly favoritkami tohoto zápasu a v podstatě od začátku druhé čtvrtiny to potvrzovaly. V prvním dějství ještě švýcarské hráčky s námi držely krok, ale na začátku další desetiminutovky si české reprezentantky rychle vytvořily náskok, který pak postupně zvyšovaly. Ke konci zápasu už si mohl český trenér dovolit dát více prostor i hráčkám z lavičky.„Vyhrály jsme o 30 bodů a byl to jednoznačný zápas, i když byl soupeř pro nás takový nevyzpytatelný. Ale zvládly jsme to v klidu,“ řekla Kateřina Elhotová. „Zápas s Belgií sice už nic neřeší, ale i tam budeme chtít předvést dobrý výkon. Nesmíme k tomu přistoupit laxně, mohly bychom dostat bodovou nálož. Budeme si chtít udržet čest a zakončit to s dobrým pocitem,“ dodala ke středečnímu zápasu.

Švýcarsko – Česko 53:88 (19:23, 30:46, 43:67) Nejvíc bodů: Simioniová 13, Giroudová 12, Ghaliová 8 – Karolína Elhotová 20, Alena Hanušová 16, Kateřina Elhotová 15. Fauly: 8:14. Trestné hody: 2/2 – 10/8. Trojky: 5:10. Doskoky: 28:43.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak