České atletky kralují nejenom na stadioně, ale i na pódiu

O víkendu proběhlo tradiční vyhlášení ankety Atlet roku. Po dvanácté za sebou vyhrála žena a podesáté stála na pomyslném nejvyšším stupínku oštěpařka. Tentokrát to však nebyla Barbora Špotáková, která teď měla mateřskou pauzu, ale její mladší kolegyně Nikola Ogrodníková. I další dvě místa patřila atletkám. Druhá skončila chodkyně Anežka Drahotová a třetí maratonkyně Eva Vrabcová-Nývltová.
Ogrodníková prožila životní sezonu. Na ME skončila druhá, formu navíc během roku prokazovala medailovými umístěními na mítincích Diamantové ligy. Navíc si vylepšila osobní rekord, která má nyní hodnotu 65,61 metru.
Drahotová si také z evropského šampionátu v Berlíně přivezla stříbrnou medaili. Vrabcová si na ME doběhla pro třetí místo.

Ještě než si tyto tři atletky přišly pro svá ocenění, překvapily publikum svým tanečně-pěveckým vystoupením, jak můžete shlédnout v následujícím videu.

Dá se říci, že už to je taková tradice, že atleti vyplní při vyhlašování kulturní vložku.

Petr Svoboda – písnička z pořadu Atlet roku 2014

Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch zazpívali atletickou verzi Čo bolí, to prebolí

Rychlý holky – Atlet roku 2012

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak